iPhone Haziran 23, 2021 12:58

iPhone 13 Pro En Gerçekçi Hali ile Karşımızda

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 13 Pro modeli en gerçekçi görselleri ile karşımıza çıktı. Tasarımda büyük değişiklik olmayabilir.
iPhone 13 Pro En Gerçekçi Hali ile Karşımızda

Cupertinolu Apple, Eylül ayının ikinci haftasında karşımıza yeni iPhone modelleri ile çıkacak. Bu yıl yine dört farklı iPhone tanıtacak olan firma, yine tüm fantastik donanımları iPhone 13 Pro serisinde kullanacak. Pro ailesinde LTPO teknolojisine sahip 120 Hz tazelemeli OLED kullanacak olan Apple’ın tasarımda ne gibi değişiklikler yapacağı merak ediliyordu. Ancak bugün gelen görseller tasarımda değişikliğin olmayacağını gösteriyor.

iPhone 13 Pro tasarımı ile selefiyle aynı yapıda olacak

iPhone 12 ile başlayan tasarımda eskiye dönüş olayı yeni modelde de devam edecek. iPhone 12’nin köşeli tasarımı ile gelecek olan yeni modelde tek görsel fark çentiğin küçülmesi ve daha büyük lensler olacak. Bunun dışında tasarımın birebir aynı olması bekleniyor. Hatta bu modellerin iPhone 13 değil de iPhone 12s olarak isimlendirileceği söyleniyor. Çünkü Apple tasarımda değişiklik yapmadığı zaman yıllardır “S” serisini piyasaya sunmuştu.

iPhone 13 Pro

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan Pro serisinde üçlü kamera kurulumu yer alacak. Tabii bu kameralar selefine göre daha büyük diyafram açıklığına ve daha kaliteli lenslere sahip olacak. Üçlü kamera kurulumuna ek olarak derinlik algılama için yine LiDAR sensöre yer verilecek. Muhtemelen yeni LiDAR sensör artık portre fotoğraflarında daha etkili bir şekilde kullanılabilecek.

Pro serisi ilginç bir şekilde 128 GB’tan başlayan depolama sunacak. Yine Pro’ya özel olarak 1 TB’lık sürüm de yer alacak. Pro’nun 1 TB’lık sürümü 1.500 dolardan ve Pro Max’in ise 1 TB’lık sürümü ise 1.600 dolardan satışa sunulacak. Bu cihazların Türkiye fiyatını hayal etmek bile bizi korkutuyor.

Teknoloji devinin yeni seride her zaman açık ekran özelliğine de yer vermesi bekleniyor. Android’de yıllardır yer alan bu kullanışlı özelliğin artık iPhone’lara gelme vakti çoktan geldi de geçiyor bile.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.