Akıllı Telefon Haziran 23, 2021 11:23

Infinix Zero X: Yeni Amiral Gemisi Katili Karşınızda

Infinix'in 160w hızlı şarj desteğine sahip telefonu onaylandı. Infinix Zero X isimli akıllı telefon tam bir üst segment katili olacak.
Infinix Zero X: Yeni Amiral Gemisi Katili Karşınızda

Bütçe dostu akıllı telefonlarla giriş ve orta segmentte iddialı bir noktaya gelen Infinix artık daha üst segment telefonlarla yarışmak istiyor. Şirketin bu noktada görücüye çıkaracağı ilk telefonun Infinix Zero X olduğu onaylandı. Infinix bu özel telefonu resmen doğrulamasının yanında 160 watt kablolu ve 50 watt kablosuz hızlı şarj özelliğiyle geleceğini doğruladı.

Zero X’in kısa süre içerisinde çıkış yapmasını bekliyoruz. Telefon böylece piyasada en hızlı şarj gücüne sahip cihaz olacak. halihazırda iQOO ve Xiaomi’nin bazı modellerinde 120 watt hızlı şarj desteği mevcut. Öte yandan Xiaomi 200 watt kablolu ve 120 watt kablosuz şarj özelliklerini duyurdu, fakat bu gelişmelerin akıllı telefonlarda yer alması 2022 yılını bulacak.

Tüm bu gelişmeler ışığında Zero X uzun bir süre akıllı telefon segmentinde en hızlı şarj gücüne sahip telefon olacak. Cihazın ne kadar büyüklükte bir pil taşıdığı bilinmiyor, fakat bu pilin birkaç dakika içerisinde dolacağı kesin.

Gelelim aynı zamanda resmi görüntüsü sızdırılan telefonun tasarım detaylarına. Infinix’in Zero X modelinde Snapdragon 888 ya da Snapdragon 870 yonga setlerinden birini kullanmasını bekliyoruz. Şelale ekranlı telefonda parmak izi tarayıcısının ekrana gömülü olacağı açık. Ön kamera bir adet ve ekran üzerinde sol köşeye yerleştirilmiş.

Arka bölüme baktığımızda dikkat çeken bir kamera tasarımı söz konusu. Burada üç kamera göze çarpıyor ve bu sensörlerden biri periskop yapılı olacak. Heyecan uyandıran telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.