Akıllı Telefon Haziran 23, 2021 17:50

Huawei P50 Serisi İçin Snadpragon 888 Sürprizi

Huawei P50 Snapdragon 888 işlemcisiyle gelebilir. Serideki bir ya da iki telefonun Qualcomm işlemcili olması bekleniyor. Detaylara bakalım...
Huawei P50 Serisi İçin Snadpragon 888 Sürprizi

Akıllı telefon dünyasının en sıkıntılı ismi olan Huawei üç defa ertelemek zorunda kaldığı Huawei P50 serisini son gelişmelere bakılırsa 29 Temmuz tarihinde duyuracak. Önümüzde bir aydan uzun bir süre var ve P50 serisi bayadır olduğu gibi gündemden düşmüyor. P50 serisi bu defa sürpriz diyebileceğimiz bir gelişmeyle gündemde. Güvenilir kaynaklarında aktardıklarına göre Huawei P50 Snapdragon 888 işlemcisine sahip olacak.

Bu gelişme, Amerika’nın mevcut yaptırımları nedeniyle başta şaşkınlık yaratabilir. Fakat Qualcomm’un Çinli üreticiye işlemci tedarik etme izni var ve sağlayacağı bu işlemcilerin 4G destekli olması gerekiyor. Halihazırda Snapdragon 888 işlemcisinin 4G versiyonu üzerinde çalışan Qualcomm, Kirin 9000 işlemcisinden yaşanan tedarik sıkıntıları nedeniyle Huawei’ye tepe işlemcisi sağlayacağa benziyor.

Peki serideki hangi telefonlar ya da telefonlarda Snapdragon 888 kullanılacak? Bu konuda net bir açıklama yok, ancak baz model olan P50’de yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Huawei P50 Pro’da ise Kirin 9000’in yer alması bekleniyor. Huawei P50 Pro Plus tanıtılırsa yine bu modele de Kirin 9000’in güç vermesi bekleniyor.

Son dönemde Snapdragon 888 Pro’nun ilk Benchmark test sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Temmuz ayı içerisinden tanıtılması beklenen işlemcinin hem 5G hem de 4G versiyonu olacak. 5G versiyon, OnePlus 9T başta olmak üzere Xiaomi’nin yılın ikinci yarısında duyuracağı bazı tepe modellerinde yer alması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.