HarmonyOS Haziran 23, 2021 15:25

HarmonyOS 2.0 Huawei ve Honor Modelleri için Çıktı

Huawei'nin yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0 bazı Huawei ve Honor modelleri için yayınlandı. İşte güncellemeyi alan o modeller.
HarmonyOS 2.0 Huawei ve Honor Modelleri için Çıktı

Android’in rakibi olması beklenen Android fork’u HarmonyOS 2.0 için geri sayım resmen başladı. Yıl sonunda nihai sürüme kavuşması beklenen Huawei’nin yeni işletim sisteminin ilk beta sürümü bugün bazı Huawei ve Honor modelleri için resmi olarak yayınlandı. İlk etapta anavatanı Çin’de yayınlanan bu güncelleme ile birlikte Android ile gelen bu telefonlar direkt olarak HarmonyOS’e yükseltilebiliyor.

HarmonyOS 2.0 Beta alan modeller

Açıklamalara göre güncellemeyi; Honor V30, Honor V30 Pro, Honor 30, Honor 30 Pro, Honor 30 Pro +, Honor Play4 Pro, Honor 20, Honor 20 Pro Honor V20, Honor V20 Moschino, Honor Magic 2 ve Honor Pad V6 alıyor. Şimdilik kapalı beta sürecinde olan yeni işletim sisteminin Temmuz ayında halka açık sürümünün de yayınlanması bekleniyor.

Halka açık sürümü yayınlandığında muhtemelen Çin ve Global sürümleri aynı anda yayınlanır. Public Beta olarak isimlendirilecek olan halka açık sürüm yayınlandığında nasıl yükleyeceğinizi sizlerle adım adım paylaşıyor olacağız. Yeni işletim sisteminin şimdilik Wi-Fi bağlantısında sorunlar yaşadığı söyleniyor. Wi-Fi sertifikasını henüz almayan HarmonyOS’in, önümüzdeki günlerde tüm eksik sertifikalarını tamamlamasını bekliyoruz.

HarmonyOS 2.0

Huawei’nin yeni işletim sistemi APK. dosyalarını direkt olarak yükleme imkanı da sunuyor. App Gallery’de Android uygulamalarının yanı sıra direkt olarak HarmonyOS’e özel uygulamalar da yer almaya başlayacak. Geliştiricilerine sunduğu avantajlar ile dikkat çeken Huawei, kendi ekosistemini 2-3 yıla kalmadan Apple gibi oluşturacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.