Akıllı Telefon Haziran 23, 2021 11:52

Galaxy S22 Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Galaxy S22 kamera özellikleri netleşiyor. Galaxy S22 ve S22 Plus modellerinde yeni sensör tiplerine geçiş olacak. İşte detaylar...
Galaxy S22 Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy S22 serisinde iki telefonda önemli bir kamera yükseltmesi sunabilir. SamMobile sitesinin bir kaynağa dayandırarak aktardığı habere göre S22 ve S22 Plus modelleriyle birlikte uzun süre sonra 12 megapikel ana kameranın dışına çıkılıyor.

Galaxy S22 Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre S22 serisinde Ultra dışındaki modellerde 50 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera kullanılacak. Bu kameraya 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 12 megapiksel ve aynı zamanda 3x optik yakınlaştırma gerçekleştiren telefoto kamera eşlik edecek. 50 megapiksel çözünürlüklü ana kameranın Samsung ya da Sony üretimi olup olmadığı konusunda bir bilgi yok.

Galaxy S21

Samsung’un yakında zamanda 50 megapiksel çözünürlüğünde ve 0,64 mikrometre  ile dünyanın en küçük kamera sensörü olan ISOCELL JN1’in seri üretimi başlamış durumda. Fakat bu kamera sensörün daha çok bütçe dostu telefonlar için geliştirildiğini biliyoruz. S22 ve S22 Plus modellerinde yine Samsung üretimi olan ve Mi 11 Ultra ile Mi 11 Pro’da kullanılan 50 megapiksel çözünürlüklü 1 / 1.12 ″ büyüklüğünde Samsung ISOCELL GN2 kamera kullanılırsa büyük sürpriz olur.

Öte yandan Samsung, Galaxy S22 serisinde standart modelin yanında bu defa Plus modelde de güçlendirilmiş polikarbonat yani plastik malzeme kullanacak. Cam arka yüzey, Galaxy S22 serisinde sadece Ultra modeline has bir özellik olacak. Samsung böylece Galaxy S serisinde Ultra versiyon ile diğerleri arasındaki donanım farkını her geçen gün açıyor. Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus’ta Full HD + çözünürlüğünde ekranlar kullanıldığını da hatırlatalım.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.