Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 23, 2021 12:25

Galaxy S21 Kamerası Artık Daha Stabil!

Samsung, Galaxy S21 için bugün beklenen güncellemeyi yayınladı. Güncelleme ile kamera artık daha stabil bir şekilde çalışıyor. İşte detaylar.
Galaxy S21 Kamerası Artık Daha Stabil!

Samsung, Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra telefonları için yeni bir güncelleme yayınlamaya başladı. Yeni güncellemenin bu ayın başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak yaşanan kamera sorunlarını gidermek için Samsung bu güncellemeyi bir kaç hafta ertelemek zorunda kaldı. Geç de olsa S21 ailesinde yaşanan kritik sorunları çözen güncelleme bugün OTA üzerinden yayınlandı.

Galaxy S21 artık daha sorunsuz bir şekilde çalışıyor

Son zamanlarda, S21 serisi sahipleri çok belirgin yavaşlama ve kamera uygulamasında performans ilgili sorunlar yaşıyordu. Güney Koreli üretici, portre modunu kullanırken veya yakınlaştırma yaparken ortaya çıkan yanlış bellek kullanımı nedeniyle kamera uygulamasının yavaşlamaya başladığını kabul etmişti.

Güncelleme ile kamera portre modundaki sorunlar çözülüyor. Ayrıca kullanıcılar yerleşik galeri uygulamasından QR kodlarını tarayabiliyor. Aynı zamanda, görüntülü aramaların kalitesi de iyileştiriliyor.

Bu güncelleme ile Samsung yeni canavarlarında yaşanan ısınma sorununu da çözdüğünü söylüyor. OTA üzerinden sunulan ve her Android güncellemesinde olduğu gibi kademe kamede sunulan bu güncellemenin önümüzdeki günlerde Türkiye’ye de geleceğini düşünüyoruz.

Galaxy S21 Kamera Sorunu

Samsung’un güncelleme konusundaki istikrarı göz yaşartıyor diyebiliriz. Güncelleme telefonunuza geldiği gibi yüklemenizde şimdilik herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Özellikle telefonun aşırı ısınıp bataryayı kendine soğuk su yaptığı bu yaz günlerinde ısınma sorununun çözülmesi oldukça sevindirici. Kamera tarafında uzun bir süredir rakiplerinin yanına yaklaşamayan Samsung, önümüzdeki yıl bu konu hakkında aksiyon alacak. Muhtemelen söylentiler doğru çıkacak ve Samsung lens devi Olympus ile anlaşıp Galaxy S22‘nin kamerasını şaha kaldıracak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.