Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 22, 2021 14:57

ZTE Axon 30 Kamerası ile Şaşırtacak

ZTE'nin yeni canavarı ZTE Axon 30 için geri sayım başladı. Telefon ekran altı kamerası ile sektöre yeni bir soluk kazandıracak.
ZTE Axon 30 Kamerası ile Şaşırtacak

ZTE geçtiğimiz yıl dünyanın ilk ekran altı kamerasına sahip telefonunu tanıtarak tarihe geçmişti. Axon 20, çerçevesiz bir ekrana ve gizli bir selfie kamerasına sahip amiral gemisi olarak büyük ilgi görmüştü. Şimdi ise Çinli firma ibreyi ZTE Axon 30 modeline çevirdi. Bu yıl üç farklı model tanıtacak olan firma, ikinci nesil ekran altı kamera sisteminin kullanılacağının da sinyallerini veriyor.

ZTE Axon 30 için geri sayım başladı

Gelen raporlara göre Axon 30, 30 Pro ve 30 Ultra modelleri 22 Temmuz 2021 tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Amiral gemisi segmentinde yer alancak olan bu modellerde muhtemelen Snapdragon 888 yonga setleri yer alacak. Fiyatı uygun tutmak adına ana modelde işlemci tercihinin Snapdragon 870‘ten yana kullanılacağını düşünüyoruz. RAM tarafında ise 8 GB, 12 GB ve Pro modelde ise 16 GB RAM seçenekleri yer alabilir.

ZTE Axon 30

Telefonun arkasında ise dörtlü kamera kurulumu yer alacak. Bu kameralardan telefoto lens 100 kata kadar yakınlaştırma yapacak. Tasarımsal açıdan premium bir deneyim sunacak olan telefon, şelale ekran denilen ekrana sahip olacak. ZTE’nin ekranın içine gizlediği kamera sistemi Axon 20 modelinde pek tatmin etmemişti. Ancak Çinli firma ikinci nesil ekran altı kamerası ile fiziki kameralar gibi bir deneyim sunacak.

Çentik kavramını ortadan kaldıran ve gerçekten tam ekran deneyimi sunan ekran altı kamera sistemleri geleceğin teknolojisi olacak. Muhtemelen 2-3 yıla kalmadan bu teknoloji özellikle amiral gemisi modellerinde bir standart haline gelecek. Apple’ın ise bu teknolojiye geçiş yapması uzun bir zaman alacak. Çünkü Cupertinolu firma iPhone 13 ile çentiği daha anca küçültebilecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.