Mobil Haziran 22, 2021 14:12

Xiaomi, Redmi Telefonları Hızlı Şarj Özelliğiyle Uçuracak

Redmi 100 watt hızlı şarj özelliğini akıllı telefonlara getirmeye hazırlanıyor. Redmi telefonlarda seviye her geçen gün artıyor.
Xiaomi, Redmi Telefonları Hızlı Şarj Özelliğiyle Uçuracak

Xiaomi, Redmi Note serisi altında başarılı satışlarını sürdürüyor. Redmi Note serisi telefonlara son olarak AMOLED ekran, 120Hz tarama, stereo hoparlör ve 67 watt hızlı şarj özelliklerini sunan marka önemli bir gelişmenin daha peşinde. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Redmi 100 watt hızlı şarj özelliğini telefonlara getirmeye hazırlanıyor.

Redmi 100 watt Hızlı Şarj Desteği Sunmaya Hazırlanıyor

Redmi serisi altında satışa sunulan telefonlar arasında şu ana kadarki en hızlı şarj gücü 67 watt ile Redmi Note 10 Pro 5G modelinde kullanıldı. Serinin tepe modelleri olan K40 serisinde bile 33 watt gücünde adaptörler kullanılıyor.

Xiaomi kısa süre önce 200 watt kablolu 120 watt da kablosuz yeni HyperCharge adlı hızlı şarj çözümünü duyurdu. 200 watt hızlı şarj özelliğinde 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pil sadece 8 dakikada dolarken, aynı pilin 120 watt kablosuz şarjla dolması ise sadece 15 dakika sürüyor.

Xiaomi tepe modellerin gelecek yıl bu hızlarda şarj edileceği göz önüne alındığında 67 watt, 100 watt gibi kablolu hızlı şarj Xiaomi’nin orta segent telefonlarından standarda dönüşebilir. Yani 100 watt hızlı şarj destekli Redmi telefonları gelecek yıl görmek içten bile değil.

Xiaomi başta olmak üzere Çinli üreticiler hızlı şarj noktasında aldı başını gidiyor. Samsung ve Apple gibi mobil dünyasının zirvesinde yer alan iki üretici en üst segment telefonlarda hala 20 watt 25 watt hızlı şarj desteği sunabilmekteler. İkiliden bu konuda daha agresif adımlar bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.