Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 22, 2021 16:57

Oyun Tableti Geliyor! Konsolların Gözü Yaşlı!

Android tablet pazarı hareketlenmeye başladı. Şimdi de Asus veya Black Shark'tan oyun tableti gelecek. Özellikleri de şimdiden belli oldu.
Oyun Tableti Geliyor! Konsolların Gözü Yaşlı!

Tablet pazarında pek etkili olamayan Android tabletler son dönemde özellikle de pandemi ile yükselişe geçti. Rüzgarı arkasına alan Android tablet pazarı şimdi yeni bir oyuncuya ev sahipliği yapacak. Bildiğiniz gibi piyasada birçok oyun telefonu var ama oyun tableti yok. Şimdi bunun için düğmeye basıldı.

Android ile çalışan oyun tableti yolda

Çinli bir kaynak, ismi henüz netleşmeyen bir üreticinin Qualcomm Snapdragon 8xx serisi yonga seti tarafından desteklenecek oyun için özel yapım bir tablet piyasaya sürmeye hazırlandığını söyledi. Ayrıca cihazın 120 Hz veya 144 Hz yenileme hızlarını destekleyen bir LCD ekran ile donatılacağı söyleniyor. Ayrıca bu tablet söylenen göre 100W hızlı şarj teknolojisini de destekleyecek.

Oyun tabletinin Asus, Red Magic veya Black Shark markalarından birine ait olması bekleniyor. Oyun için bir dizi optimizasyon ile gelecek olan bu tablette özel soğutma sisteminin de yer alması bekleniyor. Mobil oyunların grafiklerinde seviye atlanması ilk olarak Apple’ın ilgisini çekmiş ve Apple Arcade sistemini kullanıma sunmuştu.

oyun tableti

Google’ın da oyun odaklı telefon ve tabletlerin sayısının artmasından sonra bu alana giriş yapması bekleniyor. Bulut tabanlı oyun servisi Stadia‘da zor günler geçiren Google, aradığı kanı mobil oyunlarda bulabilir. Android tabletin oyun odaklı olması hayatımızda neleri değiştirecek orasını kestirmek zor. iPad Pro zaten ekranı ve işlemcisi ile tam bir oyun canavarı. Ancak fiyatı yüksek. Yeni Android tabletin fiyatının uygun olması gerekiyor ki Apple ile rekabet edebilsin.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.