Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 22, 2021 18:53

iPhone Satışları Rakiplerine Korku Salacak

Cupertinolu Apple, iPhone satışları için düğmeye bastı. Pandemiden sonra firma yeni modellerinin üretimine hız kazandırmaya başladı bile.
iPhone Satışları Rakiplerine Korku Salacak

Apple, geçtiğimiz yıl dünyadaki birçok ülke Covid-19 pandemisinden etkilendiği için iPhone 12‘nin üretim rakamlarını azaltmak zorunda kaldı. Şimdi, dünya çapında aşılar uygulanıyor ve birçok ülke kısıtlamaları hafifletiyor. Apple bu süreçte iPhone üretimini artırdı ve yıl sonuna kadar yıllık yüzde 12,3 artışla yaklaşık 223 milyon sevkiyat yapmayı bekliyor. iPhone satışları rakiplerine adete korku salacak.

Yeni bir rapora göre Apple’ın yaklaşmakta olan akıllı telefonunu iPhone 12s serisi olarak adlandırması bekleniyor. Serinin tamamı, TSMC’nin 5nm+ işlem düğümü üzerine inşa edilecek güncellenmiş Apple A15 işlemciye, LTPO ekran teknolojisine sahip esnek AMOLED panellere ve daha küçük çentiğe sahip olacak. Pro modelleri ise 120Hz yenileme hızı desteği ile gelecek. Ana ve mini modeller yine 60 Hz’lik ekrana sahip olacak. Apple bu noktada kendi kalesine gol atacak diyebiliriz.

iPhone satışları

Tüm serinin kamera sistemleri de yükseltme alacak ve her model iPhone 12 Pro Max ile piyasaya sürülen yeni sensör kaydırma teknolojisine sahip olacak. Pro modellerindeki ultra geniş sensörler, yeni bir 6P lense sahip olacak ve ayrıca otomatik odaklamayı da destekleyecek. LiDAR sensörleri sadece Pro modellerinde bulunmaya devam edecek.

iPhone satışları 5G sayesinde 2021’in sonunda artacak

Apple, önemli Avrupa ve Amerika pazarlarında iPhone’larının pazar payını artırmaya çalışıyor. 5G ağları bu yıl daha yaygın bir şekilde yayılıyor ve Apple, akıllı telefonlarının bu segmentteki birincil pazar hissedarları olmasını sağlamak istiyor. Üretimde beklenen artış için bir diğer faktör, Huawei’nin telefon işinin sekteye uğraması gösteriliyor. Apple bu boşluğu Çinli firmalardan önce doldurabilirse yeni modelleri ile yüzü gülecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.