Akıllı Telefon Haziran 22, 2021 10:57

Huawei P30 ve P30 Pro İçin HarmonyOS 2.0 Müjdesi

HarmonyOS 2.0 güncellemesi bu defa Huawei P30 ve P30 Pro için test edilebilir durumda. Unutmayalım bu telefonlarda Google servisleri mevcut.
Huawei P30 ve P30 Pro İçin HarmonyOS 2.0 Müjdesi

Huawei P30 ve P30 Pro, aslına bakarsanız hem kullanıcılar hem de Huawei için sonradan daha özel telefonlara dönüştüler. Neden mi? Her iki telefon Huawei cephesinden Google Mobil Servisleri’ne sahip son amiral gemisi telefonlar oldular. Üstelik her iki telefon Huawei adına kamera çıtasını zirveye çıkarıp, çok ciddi satış rakamlarına eriştiler. Şimdi her iki telefon için kabuk değiştirme zamanı. Huawei P30 serisi telefonlar için Çin’de HarmonyOS 2.0 genel beta testleri başladı.

HarmonyOS 2.0 yüklü P30 Pro ve P30'dan bazı ekran görüntüleri...

HarmonyOS 2.0 yüklü P30 Pro ve P30’dan bazı ekran görüntüleri…

Bir Google Mobil Servis telefonu olan P30 ve P30 Pro’yu artık yepyeni bir işletim sistemi bekliyor. Çin’deki beta sürecinin başarılı bir şekilde sürmesinin ardından güncelleme küresel çaptaki kullanıcılara aktarılacak. Takvimin nasıl işleyeceği konusunda ise bir açıklama yapılmış değil. Güncelleme global çaptaki kullanıcılara en iyi ihtimalle dördüncü çeyrekte ulaşabilir.

Huawei P30 serisi HarmonyOS 2.0’a geçtikten sonra yepyeni bir arayüz deneyimi sunmaya başlayacak. Akıllı telefonun yazılım birimini kökten değiştirecek bu yeni sisteme tüm kullanıcıların geçip geçmeyeceği ise merak konusu.

Çin’deki kullanıcılar için bir sorun değil, zira orada zaten tüm telefonlarda Google Mobil Servisleri kullanılmıyor. Fakat söz konusu diğer ülkeler olduğunda bakalım kaç kullanıcı Google servislerini terk etmeyi göze alacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.