Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 22, 2021 13:16

Google Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Android telefon sahipleri bugün ilginç bir şekilde "Google Sürekli Duruyor" hatası ile karşılaşmaya başladı. Peki, bu sorun nasıl çözülür?
Google Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Google bugün Android telefon sahiplerine zor anlar yaşatıyor. Sunucu kaynaklı olduğu düşünülen bir sorundan dolayı Google uygulamasında “Google Sürekli Duruyor” hatası ile karşılaşılmaya başlandı. Google cephesi bu konu hakkında henüz açıklama yapmayıp aksiyon almamışken, sorunun nasıl çözüleceği ortaya çıktı. Peki, hemen hemen tüm telefonları etkileyen bu sorun nasıl çözülüyor?

Öncelikle yapmanız gereken ilk yol uygulamayı silip Play Store‘dan tekrardan yüklemek. Eğer bu işlemden sonra da yine uygulama çökmeye devam ediyorsa aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Google Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Telefondan Ayarlar’ı açın. Uygulamalar bölümüne gidin. Uygulamalar ve bildirimler Tüm uygulamaları göster’e dokunun. Bu bölümden Google Play Store’u bulun ve açın. Daha sonra Depolama Alanı Önbelleği Temizle’ye dokunun ve verileri temizle deyin. Bu işlemden sonra Play Store’u tekrardan açın.

Google Hizmetleri’nin de önbelleği temizlenmesi gerekiyor. Bunun için yine Ayarlar>Uygulamalar>Tüm Uygulama ve Servisleri Göster bölümünden Google Hizmetleri bulun. Önce durdurmaya zorla seçeneğine tıklayın. Daha sonra önbelleği temizleyin. Telefonunuzu kapatıp açın.

Google Sürekli Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra bile hala sorun düzelmiyorsa buradan Google uygulamasının APK. dosyasını indirin ve cihazınıza kurun. Bu haberi yaptığımız sırada Google uygulamasının en güncel sürümünün 12.23.16 olduğunu belirtelim. İlerleyen günlerde uygulama güncellenip yine sorunsuz bir deneyim sunmaya devam edecektir.

Bu işlemlerden sonra hala aynı hatayı alıyorsanız yapacak bir şey yok. Google’ın güncelleme yayınlamasını beklemeniz gerekecek. Google’ın zaman zaman uygulama ve servislerinde sorunlar yaşanabiliyor. Ancak bu sorunlar kısa süre içerisinde çözüme kavuşturuluyor. Google uygulamasının iOS sürümünde şimdilik bir sorunun olmadığını belirtelim. Bu sorun sadece Android telefonları etkiliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.