Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 22, 2021 18:00

Bitcoin Sert Düşüşüne Devam Ediyor! Zarar Büyük!

Kripto para birimleri bugün düşmeye başladı. En sert düşüşü ise Bitcoin yaşadı. Kripto paralarda bugün zarar eden edene. İşte detaylar.
Bitcoin Sert Düşüşüne Devam Ediyor! Zarar Büyük!

Çin’in kripto para operasyonundan sonra tüm kripto para birimlerinde sert bir düşüş yaşandı. Bu düşüşten en yüksek işlem hacmine ve değere sahip olan Bitcoin de nasibini aldı. Bir kaç gün öncesine kadar 40 dolar bandını aşan BTC, bugün 29 dolara kadar düştü. Bu düşüş diğer kriptoları da etkiledi.

Bitcoin ve Dogecoin sert düşüş yaşadı

Elon Musk’ın gözdesi olan Dogecoin de yüzde 17’lik düşüş yaşayarak 0,17 dolardan işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinden bugün zarar eden edene diyebiliriz. Piyasada denetlenemediği için güven vermeyen bu para birimleri bir kişinin yaptırımları veya açıklamaları ile bu tip düşmeler veya yükselmeler yaşayabiliyor. Piyasanın öngöremediği nedenlerden dolayı sürekli inip çıkan bu borsaların yakında denetleneceğini belirtelim.

Bitcoin

Türkiye’de de Thodex skandalından sonra kripto para borsalarının denetlenmesi için çalışmalar başladı. Bu denetim mekanizmasının 2021’in son çeyreğinde yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Yatırım yapanları kah sevindiren kah üzen kriptoların geleceği hala belirsizliğini koruyor.

Çin geleneksel olarak kripto para birimi madencilik kapasitesinin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturuyordu. Çalışma yasağının arka planına karşı, büyük şirketler Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya taşımaya başladılar. Ancak bu süreç hem kaynak hem de zaman açısından maliyetli. Bitcoin’in yakın gelecekte düşmeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.