Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 21, 2021 14:54

Xiaomi Mi Mix 4 Geliyor! Xiaomi Yunan Mitolojisinden Devam Edecek!

Xiaomi'nin merakla beklenen Xiaomi Mi Mix 4 modeli hala tanıtılmadı. Ancak bu model hakkında bugün elle tutulur ilk sızıntı geldi.
Xiaomi Mi Mix 4 Geliyor! Xiaomi Yunan Mitolojisinden Devam Edecek!

Çinli Xiaomi geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir telefonunu tanıtmışı. Mi Mix Fold olarak isimlendirilen bu modelden sonra gözler Xiaomi Mi Mix 4 modeline çevrilmişti. Xiaomi’nin enterasan özelliklere ve tasarıma yer verdiği Mi Mix serisi için bugün ilk elle tutulur sızıntı geldi. Son raporlara göre, Mi Mix serisinin yeni amiral gemisi telefonu bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Tanıtımı ise Temmuz gibi erken bir tarihte gerçekleşebilir.

Xiaomi Mi Mix 4 Odin kod adı ile göründü

Digital Chat Station isimli sızıntı devi, Mi Mix 4’ün kod adının Odin olduğunu belirtti. Germen-İskandinav mitolojisinde Odin, yüce tanrı, Valhalla’nın efendisi ve Valkyrielerin hükümdarıdır. Daha önce satışa sunulan yeni oyun akıllı telefonu Redmi K40 Game Enhanced Edition’ın kod adının Ares olduğu bildirilmişti. Antik Yunan mitolojisinde Ares, savaş tanrısı ve on iki Olimpiyat tanrısından biridir. Anlayacağınız Xiaomi Yunan mitolojisinden gitmeye kararlı.

Tasarımı ile farkını ortaya koyamasını beklediğimiz Mi Mix 4’ün, Snapdragon 888 Plus yonga seti ve 12 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Telefonda iki hücreli 2.430 mAh + 2.430 mAh kapasiteli batarya yer alabilir. Muhtemelen bu telefonda 120W hızlı kablolu hızlı şarj da bulunacak.

Xiaomi Mi Mix 4

Kutusundan MIUI 13 işletim sistemi ile çıkacağı söylenen telefon firmanın en güçlü amiral gemisi konumunda yer alacak. Fiyat konusunda ise Xiaomi’nin şimdilik nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor. Kamera tarafında firmanın ya 50 Megapiksel ya da 108 Megapiksel ana kamera kullanacağı söyleniyor. Ancak şimdilik bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Tasarımsal açıdan serinin önceki modellerinde olduğu gibi alışılmışın dışına çıkacak olan Xiaomi, bakalım bu sefer yine bizleri şaşırtmayı başarabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.