Akıllı Telefon Haziran 21, 2021 12:57

Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra’yı Tahtından Edecek

Huawei P50 serisinin ne zaman geleceği belirsiz, telefonlar sürekli gündemde. Son olarak Huawei P50 Pro modeli kamerasıyla gündem oldu.
Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra’yı Tahtından Edecek

Huawei P50 serisinin kendisi ortada yok fakat telefonlar gündemde yer almaya devam ediyor. Duyuru tarihi üç kez ertelenen P50 serisi gelen haberlere bakılırsa serinin önceki modellerinde olduğu gibi kamera odaklı olacak. Özellikle Huawei P50 Pro modelinin DxOMark kamera incelemelerinde zirveye oturacağı iddia ediliyor. Peki P50 Pro’da nasıl bir kamera paketi yer alacak?

Huawei P50 Pro Kamera Özellikleri

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Huawei P50 serisinde kullanılacak yeni nesil kamera sensörü fotoğrafçılık söz konusu olduğundan en iyilerden biri olacak. 1 / 1,18 inç inç büyükLüğünde olacak bu sensörün 50 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. Huawei P40 Pro’da kullanılan 1/1.28 inç sensörlü RYYB renk eşleme özelliğine sahip 50 mgeapiksellik ana kamera, rakiplerine kıyasla ışığı %40 daha fazla alabiliyordu. P50 serisinde daha büyük bir sensör göze çarpıyor ve bu da özellikle düşük ışıklı ortamlarda çok daha iyi çekimler anlamına geliyor.

Huawei, HarmonyOS 2.0 için düzenlediği kapsamlı etkinlikte P50 serisinin nasıl bir kamera düzenine sahip olacağını onayladı. İki büyük delik içerisine yerleştirilecek kamera sayıları serideki modelle göre değişkenlik gösterecek. P50’de üç, P50 Pro’da dört ve çıkış yaparsa P50 Pro Plus’ta beş arka kamera yer alacak. P50 Pro’daki üç kameranın şu şekilde olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda.

  • RYYB piksel düzenine sahip OIS destekli 1 / 1,18 inç büyüklüğünde 50 megapiksel Sony IMX707Y sensör
  • Ultra geniş açılı lense sahip OmniVision OV64A sensör
  • 5x optik yakınlaştırma sağlayan telefoto RYYB sensör

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.