Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 21, 2021 19:55

Huawei P50 Kamera Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Huawei'nin yeni canavarı Huawei P50 kamera özellikleri ile karşımıza çıkmaya başladı. DxOMark'ta kartlar yeniden dağıtılacak.
Huawei P50 Kamera Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Çinli teknoloji devi Huawei, bu ayın başlarında düzenlediği basın toplantısında en son P50 serisini ve MatePad 11 tabletini gösterdi. Ancak şirket, konferansta bu cihazlarla ilgili özel bir bilgi açıklamadı. Spekülasyonlara göre Huawei P50 serisi ve MatePad 11, Temmuz veya Ağustos aylarında resmiyet kazanacak. Bugün ise Huawei P50 kamera özellikleri ile karşımıza çıktı.

Huawei P50 kamera özellikleri ile DxOMark’ta lider olacak

Huawei‘den ayrılan Honor geçtiğimiz haftalarda Honor 50 ailesini tanıtmıştı. P50 serisinin de bu telefona benzer bir tasarım ile gelmesi bekleniyor. Arka bölümde çift halka tasarımı içerisine konumlandırılacak olan kameralar DxOMark‘ta kartların yeniden dağıtılmasını sağlayacak. Söylentilere göre ana kamera Sony IMX707 sensörü ile gelecek ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip olacak. Bu lensin odak uzaklığı ise 18-125mm olacak. Ayrıca 5 kat optik yakınlaştırma yapabilecek.

Telefonda 6.3 inç büyüklüğünde düz bir AMOLED ekrana yer verilecek. Telefonun boyutları ise 156.7 x 74 x 8.3 mm olacak. P50 Pro ve Pro+ modelinde kavisli ekran kullanılacak ve bu modellerde ikili ön kamera kurulumuna yer verilecek.

Huawei P50 kamera

66W hızlı şarj desteği ile gelecek olan P50 serisinde Huawei Kirin 9000 serisi yonga seti bulunacak. Bu yonga setinin Snapdragon 888’e denk olduğunu belirtelim. İşletim sistemi konusunda Çin’de dileyen kullanıcı Android dileyen de HarmonyOS 2.0 işletim sistemi ile telefonu satın alabilecek. Ancak bu modelde yine Google Mobil Servisleri yer almayacak.

Huawei’nin telefon işindeki en büyük avantajı şüphesiz ki Leica. Yine Leica ile güçlerini birleştirecek olan firma, kamera konusunda yine kusursuz bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.