Akıllı Telefon Haziran 21, 2021 18:37

Galaxy A ve Galaxy M Serisi Bazı Telefonlarda Ciddi Sorunlar Baş gösterdi

Exynos işlemcili bazı Galaxy A ve Galaxy M serisi telefonlarda ciddi sorunlar açığa çıktı. Fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözmüyor.
Galaxy A ve Galaxy M Serisi Bazı Telefonlarda Ciddi Sorunlar Baş gösterdi

Hindistan’daki bazı Galaxy A ve Galaxy M serisi telefon sahipleri telefonlarıyla ilgili ciddi sorunlardan söz etmeye başladılar. Twitter ve Samsung’un resmi topluluk forumlarında dile getirilen sorunlardan bazıları performans düşüklüğü, arayüz yavaşlaması ve kendi kendine yeniden başlatmalar. Can sıkıcı olan durum ise fabrika ayarlarına dönülmesine rağmen sorunların sürüyor olması.

Sorunun Exynos 9610 ve 9611 yongaları tarafından desteklenen bazı telefonlarda kullanılan ana kartın neden olduğu belirtiliyor.  Şu ana kadar bu hataların görüldüğü telefonlar arasında Galaxy M30s, M31, M31s, A50, A50s ve A51’in adı geçiyor ve bunların büyük bölümü ülkemizde satışta. Hatta yakın zamanda bizde Galaxy A51 telefonumuzda ana kart sorunu yaşadık.

Garanti kapsamında olan telefonlarda ücretsiz ana kart değişimi yapılıyor, fakat telefonun garantisi bitmiş ise kullanıcıların tamir için modele bağlı olarak 6.000 Rs. / 80 dolar ödemeleri gerekiyor. Alt bölümde telefonunun yeniden başlatma döngüsüne giren bir kullanıcının Twitter paylaşımına göz atabilirsiniz. Sözü edilen sorunlardan birini siz yaşadınız mı?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.