Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 20, 2021 19:52

YouTube PiP Özelliği iPhone’a Geldi! Şükür Kavuşturana!

iOS 14 ile gelen resim içinde resim özelliği nihayet yaygınlaşıyor. YouTube PiP özelliği kademe kademe kullanıma sunulmaya başlandı.
YouTube PiP Özelliği iPhone’a Geldi! Şükür Kavuşturana!

Apple, iOS 14 güncellemesi ile 2020’nin Ekim ayında resim içinde resim özelliğini iPhone‘da kullanıma sunmuştu. Yıllardır Android’de olan bu özelliğe destek maalesef ki beklendiği gibi gelmemişti. Bugün ise YouTube PiP özelliğini kademe kademe sunmaya başladığını açıkladı.

YouTube PiP desteği için düğmeye bastı

iOS ve iPadOS için YouTube uygulaması nihayet içerik görüntülerken resim içinde resim (PiP) desteğini etkinleştirecek bir güncelleme alıyor. Bu özellik ilk olarak YouTube Premium müşterilerine sunuluyor ve daha sonra tüm ücretsiz YouTube kullanıcılarına sunulacak.

PiP desteği eklemek söz konusu olduğunda, YouTube birçok video akışı uygulaması arasında oldukça geç kaldı diyebiliriz. Apple, iPad için iOS 9’da ve iPhone için iOS 14’te PiP desteği eklemişti. Nedense YouTube, iOS ve iPadOS’ta bu özellik için destek sunmak istemedi. Ancak, YouTube’un Android kullanıcıları uzun yıllardır bu özelliği kullanıyordu.

YouTube PiP

Bugüne kadar, iOS ve iPadOS kullanıcıları, YouTube videolarını Safari’de oynatmak gibi özelliği etkinleştirmek için birçok geçici çözüm kullanıyorlardı. Ancak bunlar oldukça güvenilir değildi.

Özellik etkinleştirildiğinde, kullanıcılar başka bir uygulamadayken YouTube’daki videoların keyfini çıkarabilecekler. İlk olarak ABD’deki iOS ve iPadOS kullanıcılarına ve yalnızca Premium müşterilere sunuluyor. YouTube, özelliği daha sonra diğer kullanıcılar için kullanıma sunacağını belirtiyor. Muhtemelen bu ay içerisinde uygulama güncelleme alacak ve resim içinde resim özelliği kullanıma sunulacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.