WhatsApp Haziran 20, 2021 18:50

WhatsApp için Kötü Haber Geldi! Beklendiği Gibi Olmayacak!

WhatsApp çoklu cihaz özelliği için maalesef ki herkesi üzen haber geldi. Çoklu cihaz desteği ilk etapta beklendiği gibi olmayacak.
WhatsApp için Kötü Haber Geldi! Beklendiği Gibi Olmayacak!

Bu ayın başlarında, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve WhatsApp CEO’su Will Cathcart, mesajlaşma uygulamasının kullanıcıların sohbetlerine dört cihazdan erişmesine izin vereceğini doğrulamıştı. Uzun zamandır beklenen çoklu cihaz desteği için bu açıklamanın gelmesi herkesi sevindirmişti. Ancak bugün bu özellik için kötü haber geldi.

Çoklu cihaz özelliği bir süredir geliştirme aşamasında ve geliştiriciler bunu mümkün olan en kısa sürede yayınlamayı umuyordu. WAbetainfo tarafından yayınlanan en son bilgilere göre çoklu cihaz özelliği başlangıçta Web, masaüstü ve portal için geçerli olacak. Bu, kullanıcıların akıllı telefonlarını Android veya iOS işletim sistemlerini çalıştıran başka bir cihazla eşleştiremeyecekleri anlamına geliyor.

Cihazlar bağlandıktan sonra, Web, Masaüstü ve Portal’ı kullanmak için telefonunuzun artık çevrimiçi kalmasına gerek kalmayacak. 4 ek cihaz ve 1 telefon için aynı anda bir hesap kullanabilirsiniz. Aşağıda, çoklu cihaz desteği özelliğine sahip WhatsApp’ın beta sürümünden bir ekran görüntüsü yer alıyor.

WhatsApp

Ancak telefonlarında WhatsApp’ın eski sürümü yüklü olan kullanıcılar Web, Masaüstü ve Portal’dan mesaj gönderemeyecek ve arama yapamayacak. Ayrıca farklı platformlardaki içeriğin performansının ve kalitesinin, akıllı telefonlar aracılığıyla WhatsApp’a bağlanıldığından daha kötü olabileceği bildiriliyor.

Henüz emekleme aşamasında olan bu özelliğin yaz ayları içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak çıkışında beklendiği gibi çalışmayacak bu özelliğin yıl sonuna doğru yapılacak iyileştirmeler ile hem Android hem de iOS cihazlar arasında kullanım sunması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.