Akıllı Telefon Haziran 20, 2021 11:53

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 Üretimine Başlandı! İşte Detaylar…

Samsung'un bu yıl duyuracağı katlanabilir akıllı telefonlar Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip cephesinde olumlu gelişmeler yaşanıyor.
Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 Üretimine Başlandı! İşte Detaylar…

Covid-19’un etkileri pek çok üretici gibi Samsung’u da fazlasıyla etkiledi. Normal bir takvim sürecinden söz ediyor olsaydık yılın ikinci yarısında Galaxy Note ve Galaxy FE serisi telefonların tanıtımı gerçekleşecekti. Bu yıl yeni bir Note serisi telefonun olmayacağı resmi ağızlardan doğrulandı. Galaxy S21 FE serisinin akıbetinin ne olacağı da şu an için belirsizliğini koruyor. Bu olumsuzluklar içerisinde Samsung’u üst segmentte temsil edecek iki telefonun daha yolda olduğu bilgisi sürpriz değil. Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 Seri Üretimde

3 Ağustos tarihinde tanıtılması beklenen katlanabilir iki telefon için 50-75 bin adet arasında sipariş verilmiş durumda. Serinin önceki modelleriyle kıyaslandığında üretim hacminin epey artırıldığı ortada. Katlanabilir telefonların satışa sürüleceği tarihin ise 28 Ağustos olacağı iddia ediliyor. Bu durumda Z Fold 3 ve Z Flip 3’ü en iyi ihtimalle eylül ayında ülkemizde göreceğiz.

Sevindirici olan gelişme üreticim hacminin artması ile birlikte katlanabilir telefonlarda yaşanacak ciddi fiyat düşüşü. Samsung’a yakınlığıyla bilinen SamMobile sitesinin özel olarak geçtiği habere göre Z Fold 3 ve Z Flip 3, önceki versiyonlarından % 20’ye kadar daha ucuz olacak. Eğer bu gelişme doğru çıkarsa Z Fold 3 ve Z Flip 3’te versiyona göre fiyatlar önceki modellerden 300$ / 400 $ daha ucuza satın alınabilecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.