Akıllı Telefon Haziran 19, 2021 13:55

Xiaomi Telefon Satmıyor, Adeta Para Basıyor

Xiaomi telefon satışları özellikle haziran ayında aldı başını gitti. Şirket sadece bu ay rekor düzeyde gelir elde ettiğini açıkladı.
Xiaomi Telefon Satmıyor, Adeta Para Basıyor

Xiaomi telefon satışları söz konusu olduğunda yine yaptı yapacağını. Çinli teknoloji devi sadece haziran ayı içerisinde birçok rakibini kıskandıracak düzeyde bir gelir elde etti. Haziran ayının başlamasıyla birlikte Çin’de birçok üretici özellikle akıllı telefon fiyatlarında ciddi indirimler gerçekleştirdiler. Bunların başında gelen Xiaomi, popüler telefonları Mi 11 Ultra ve Redmi Note 10 serisi başta olmak üzere birçok üründe fiyatları önemli ölçüde aşağı çekti. Bu indirimler şirketin sadece 18 günde rekor bir gelir elde etmesini sağladı.

Xiaomi Telefon Satışlarından Rekor Gelir Elde Etti

Xiaomi Grubu Çin başkanı Lu Weibing’in açıklamalarına göre altı Xiaomi modeli kendi fiyat kategorisinde en fazla satan cihaz olma başarını gösterdi. Bu modeller Xiaomi Mi 11 Ultra / Mi 11 Pro, Xiaomi Mi 10s, Redmi K40, Redmi Note 10 Pro ve Redmi Note 10.

Haziran ayı içerisinde yani 618 indirimlerinin başlamasıyla birlikte Xiaomi ülkesi Çin’de 19 milyar yuan / 3 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Markanın uygun fiyat stratejisi de göz önüne alındığında satış adetlerinin milyonları geçtiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Redmi Note 10 serisi farklı işlemci çözümleriyle ülkemizde de satışta ve yine kullanıcılardan yoğun ilgi görmekte.

Xiaomi, 618 indirimleri kapsamında sadece akıllı telefon değil, akıllı televizyon ve akıllı ev aletleri olmak üzere birçok üründe fiyatları aşağı çekti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.