Teknoloji Haziran 19, 2021 17:57

Windows 11 Sızdırılan Gibi Olmayacak

Microsoft'un tanıtımından haftalar önce sızan Windows 11 işletim sistemi için sevindiren haber geldi. Sızıntılar gerçeği yansıtmıyor.
Windows 11 Sızdırılan Gibi Olmayacak

Microsoft 24 Haziran tarihinde merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 11 ile karşımıza çıkacak. Ancak etkinlikten haftalar önce yeni sürümün ISO dosyası internete sızmış ve binlerce kişi tarafından yüklenip test edilmişti. YouTube’da dolup taşan Windows 11’in videolarında işletim sisteminde büyük bir değişikliğin olmayacağı görünüyordu.

Windows 11 sızdırılan gibi olmayacak

Ağ sızıntısından dolayı internete servis edilen yeni sürüm hakkında Microsoft’un rahatsız olduğu söyleniyordu. Microsoft cephesinden bugün nihayet konu ile ilgili bir bilgi geldi. Microsoft’a yakın kaynakların aktardıklarına göre internete sızan sürümün nihai sürüm olmadığı erken erişim sürümü olduğu söyleniyor. Yani nihai sürümde bizleri bambaşka bir işletim sistemi karşılayabilir.

İnsanlar yeni sürüm için Windows 10’un makyajlanmış hali yakıştırmasını yapmış ve yeni sürümün tüm hype’ı bir anda sönmüştü. Microsoft’un 24 Haziran’daki sunumunda karşımıza bambaşka bir sürüm ile çıkması gerekiyor ki beklediği etkiyi alabilsin.

Windows 11

Yükseltme konusuda geçtiğimiz sürümde geniş bir kapsam politikası izleyen Microsoft, yeni sürümde de aynı politikasına devam edecek. Yani Windows 7, 8, 8.1 ve 10 sahipleri yeni güncellemeyi ücretsiz olarak yükleyebilecek. Performans ve güvenlik açısından bir dizi iyileştirme ile gelecek olan yeni sürüm, Xbox markasını güçlendirmek için oyun adına optimizasyonlara da sahip olacak.

2021’in sonunda indirime sunulacağı söylenen yeni sürümün arkaplanında bir çok iyileştirmenin yapıldığını ve Microsoft’un bambaşka bir sürüm ile karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.