Akıllı Telefon Haziran 19, 2021 19:55

Akıllı Telefon Tasarımları 2022’de Değişecek mi?

Ekran altı kamera teknolojisi akıllı telefon tasarımlarını büyük ölçüde değiştirecek. Fakat görünüşe bakılırsa bunun için daha bekleyeceğiz.
Akıllı Telefon Tasarımları 2022’de Değişecek mi?

Bazı akıllı telefon üreticileri ekran altı kamera teknolojisinde önemli bir mesafe kaydetse de, gelecek yıl tanıtılacak üst segment telefonların büyük bölümünde ön kamera yine ekran üzerinde bir deliğe yerleştirilecek. Konu hakkında güvenilir bir kaynaktan önemli bilgiler geldi.

Mobil dünyasının güvenilir bilgi kaynakları arasında gösterilen Digital Chat Station adlı Weibo hesabı, gelecek yıl tanıtılacak amiral gemisi telefonların büyük bölümü hala ön tarafta delikli bir ekran tasarıma sahip olacağını aktardı. Kaynağa göre ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonlar bu yılın üçüncü çeyreğinde çıkış yapacak. Fakat birçok üretici özellikle üst segmet telefonlarda bu önemli gelişmeyi atlayacak.

Xiaomi ve Samsung bu yıl ekran altı kamera teknolojisini gündemlerine almış olsalar da, bu teknolojinin mobil pazarda geniş kitlelerce benimsenmesinin uzun süreceği konuşuluyor. Xiaomi muhtemelen eylül ayında Mi Mix 4ün duyurusunu gerçekleştirecek. Yine ağustos ayında Galaxy Z Fold 3 modelinde de kameranın ekran altına taşınacağı gelen bilgiler arasında.

Kanaatimiz pek çok üreticinin önümüzdeki altı ay içerisinde ekran altı kamera teknolojisindeki gelişmeleri izleyip buna göre strateji benimseyeceği yönünde. Henüz olgunlaşmamış bir teknolojiyi kimse premium segmentteki telefonlara koymak istemeyecektir. Hele ki ön kameraların son derece önemli olduğu şu dönemde.

Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Ekrana gömülü ön kameralar için henüz erken mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.