Akıllı Telefon Haziran 18, 2021 14:51

Xiaomi Mi 11 Lite MIUI 12.5 Güncellemesini Sakın Yapmayın

Xiaomi Mi 11 Lite için beklenen güncelleme yayınlandı, fakat birçok sorunla geldi. Güncelleme bazı telefonları kullanılmaz hale getiriyor.
Xiaomi Mi 11 Lite MIUI 12.5 Güncellemesini Sakın Yapmayın

Xiaomi cephesinde MIUI arayüzüne dair dertler bitmiyor. Xiaomi Mi 11 Lite için kısa süre önce Çin’de yayınlanan MIUI 12.5 güncellemesi beraberinde birçok sorun getirdi. Kullanıcıların aktardıklarına göre aşırı pil tüketimi, telefonun yeniden başlama döngüsüne girmesi, şarj sorunları ve WeChat uygulamasının çalışmaması gibi birçok sorun güncelleme sonrası baş gösterdi.

Xiaomi Mi 11 Lite MIUI 12.5 Güncellemesi Sorunlarla Geldi

MIUI 12 sonrası ortaya çıkan sorunları gidermek ve mevcut MIUI  arayüzünü daha kararlı bir yapıya bürümek için bir ara güncelleme özelliği taşıyan MIUI 12.5 görünen o ki daha fazla soruna neden oluyor. Tabii her model için geçerli değil. Ek olarak Xiaomi’nin Android 11 sürümünü kararlı hale getirme noktasında zorluklar çektiği de herkesin malumu.

Mi 11 Lite bir süredir ülkemizde satışta olan bir model. Xiaomi’nin Çin’de henüz başlattığı güncellemenin Türkiye’de ne zaman dağıtılacağı belirsiz. Xiaomi cephesinden henüz bir açıklama gelmese de güncellemenin askıya alınıp hatalarından düzeltileceğini söyleyebiliriz. Olumlu gelişme güncelleme ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya aktarılıyor olması. Bu sayede olası sorunlar daha az kullanıcıyı etkiliyor.

6.81 mm gövde kalınlığı ve 159 gr ağırlığı ile son yılların en ince ve hafif telefonu olan Mi 11 Lite ülkemizde 6GB RAM + 128GB versiyonu ile satışta. Snadpragon 732G işlemcisinden güç alan telefonda 6.55 inç büyüklüğünde Full HD + AMOLED ekran yer alıyor. 64 megapiksel üçlü arka kameranın eşlik ettiği telefon ülkemize 4.299 TL’den giriş yaparken, fiyat şu sıralar 3.700 TL’ye kadar gerilemiş durumda.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.