Mobil Haziran 18, 2021 12:24

LG’den Sürpriz Karar! LG iPhone Satışına Başlıyor!

Telefon pazarından çekilen LG iPhone satışına başlayacağını açıkladı. LG mağazalarında artık Apple imzalı ürünler de satılacak.
LG’den Sürpriz Karar! LG iPhone Satışına Başlıyor!

LG bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarından üst üste zarar yazmasının ardından ayrılma kararı almıştı. Yakın geçmişte satışa sunduğu telefonlarına Android güncellemelerini sunacağını açıklayan LG’den bugün ilginç bir hamle geldi. Güney Kore pazarında LG iPhone satışına kendi mağazalarında başlayacağını açıkladı.

Telefon pazarından çekilen LG iPhone satmaya başladı!

Daha doğrusu, yalnızca iPhone değil, tabletler, giyilebilir elektronik cihazlar ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer Apple ürünleri artık LG’nin mağazalarında satışa sunulacak. Apple için bu, ülkedeki 400’den fazla LG Best Shop‘a erişim sağlaması anlamına geliyor. Ayrıca bu satışları LG‘nin kendisi ek müşteri akışı ve fon cirosu alacak.

Ancak Apple bazı ürünlerinin LG mağazalarında satılması için özel ekipler kuracak. Aynı Apple Store’da verilen hizmeti LG mağazalarında da sunacak olan Apple, rakibinin mağazasında ürün satarak kendi prestijini de güçlendirecek. Şu ana kadar firmalar arasında Mac bilgisayar konusunda bir anlaşma yok. Çünkü LG ileride laptop satmaya devam edecek gibi görünüyor.

iPhone 13

iPhone 13

LG’nin telefon sektöründen çekilmesi ile açılan boşlan pazar payını Çinli üreticiler çoktan doldurdu bile. Apple’ın iPhone’larını LG’nin mağazasında satması Cupertinolu firmaya illa ki olumlu olarak yansıyacaktır. Ancak iPhone satışlarını şahlandıracak bir hamle olmayacaktır. LG’nin bu hamlesinin Güney Kore’nin dışında da olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Bakalım LG, Avrupa’daki mağazalarında da iPhone satacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.