Akıllı Telefon Haziran 17, 2021 8:50

OPPO ve OnePlus Birlikteliği Resmiyet Kazandı

OPPO ve OnePlus ilişkisinin nihayet adı kondu. Yıllardı flört haline olan iki dev bugün itibariyle resmi olarak birleştiklerini duyurdular.
OPPO ve OnePlus Birlikteliği Resmiyet Kazandı

OPPO ve OnePlus birbirlerine yakın iki marka olsalar da ikili arasındaki yakın ilişkinin resmi tarafı yoktu. Bugün itibariyle ise ikili arasında imzalar atıldı. Birkaç ay önce ikili zaten AR-GE (Araştırma-Geliştirme) faaliyetlerini birleştirmişti. Hatta OnePlus, son dönemde tanıtılan OnePlus 9 serisi telefonları Çin’de OPPO’nun resmi kullanıcı arayüzü ColorOS ile piyasaya çıkardı. Peki son gelişme yani birleşme ne anlama geliyor, bu detaylara bakalım.

OPPO ve OnePlus Birleşmesi Neler Getirecek?

Son anlaşmanın detaylarına bakıldığında OnePlus’ın OPPO bünyesinde bir bağımsız bir kuruluş olarak faaliyetlerine devam edeceği aktarılıyor. OnePlus CEO’su Pete Lau, forumunda hayranlarına yaptığı bir basın açıklamasında, birleşimin şirkete daha iyi ürünler oluşturmak için dağıtılabilecek daha fazla kaynak anlamına geldiğini ifade etti. Ayrıca entegrasyonun, OnePlus kullanıcıları için daha hızlı ve daha kararlı yazılım güncellemeler sunmanın önünü açacağını da belirtti.

İki marka arasında sıkı ilişkilerin olduğunu zaten herkes biliyor. 10 yıla aşkın süre OPPO’da çalışan daha sonra ayrılarak OnePlus markasını kuran Pete Lau (veya Liu Zuohu), OnePlus’taki görevine devam ederken Ağustos 2020’de OPPO’da kıdemli başkan yardımcısı ve şirketin ürün stratejisi başkanı olarak döndü.

Bunun yanında OnePlus’ın son dönem amiral gemi telefonlarında OPPO’dan esinlendiğini de hatırlatalım. Öte yandan OnePlus’ın yakın zamanda duyuracağı Nord 2’nin Realme X9 Pro’nun yeniden markalanmış bir versiyonu olacağı konuşuluyor. Hem zaten son birleşme  OnePlus ve Realme’yi kardeş şirketler konumuna getirdi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.