Akıllı Telefon Haziran 17, 2021 12:57

OnePlus OxygenOS Arayüzünün Akıbetine Açıklık Getirdi

OPPO ve OnePlus birleşmesinin ardından akıllırdaki sorulardan biri de OxygenOS arayüzü. OnePlus OxygenOS arayüzünün akıbetini açıkladı.
OnePlus OxygenOS Arayüzünün Akıbetine Açıklık Getirdi

OnePlus’ın 9 serisi telefonlarda ColorOS arayüzünü kullanması ve son olarak OnePlus’ın bir OPPO alt markasına dönüşmesi sonrası OxygenOS’un akıbetinin ne olacağı konuşulmaya başlandı. Çok geçmeden OnePlus OxygenOS arayüzünün kullanımı hakkında resmi açıklamada bulundu.

OnePlus OxygenOS Kullanımını Sürdürecek

MySmartPrice sitesinin firmadan edindiği bilgiye göre OxygenOS arayüzünün kullanımı sürecek. Tabii bu yine de uzun vadede OxygenOS’un akıbetinin ne olacağını göstermiyor. OnePlus, Çin’deki akıllı telefonlarında ColorOS arayüzünü kullanmaya başladı. Hatta şirket geriye dönük bazı telefonların da yine ColorOS’a geçiş yapmaya başladı.

OxygenOS şu an için OnePlus’ın küresel çaptaki telefonlarında yer alacak. Kademeli olarak yerini ColorOS’a bırakıp bırakmayacağı net değil. Ayrıca uzun vadede OxygenOS’ta ColorOS arayüzünün etkilerini göreceğimizi düşünüyoruz. Tabii tüm bu gelişmeler şu an için iddiadan ibaret ve taşların yerine oturması için birkaç ay belki bir yıl daha beklememiz gerekebilir.

Editörün yorumu: Kişisel görüşüm OnePlus’ın Çin dışında da bir an önce ColorOS arayüzüne geçiş yapması yönünde. OxygenOS aradan geçen yedi yılda yetirince geliştirilemedi ve oturmuş bir arayüz deneyimi sunamadı. Hız ve akıcılık söz konusu olduğunda, arayüz en iyilerin başında geliyor, fakat daha fazla işlev ve yeni gelişmeler göz önüne alındığında OxygenOS’un daha fazlasını sunması gerekiyordu. OxygenOS geçen yılların sonunda stok Android deneyiminin üzerine ne yazık ki çok fazla bir gelişme koyamadı.  

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.