Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 17, 2021 20:55

Laptopların Şarjını Daha Fazla Nasıl Kullanabiliriz?

Bilgisayar kullanma alışkanlıklarımızın değiştiği bu dönemde laptopların şarjını daha fazla nasıl kullanabiliriz? İşte ip uçları...
Laptopların Şarjını Daha Fazla Nasıl Kullanabiliriz?

Akıllı telefonların pillerinin daha fazla gitmesi için elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyuyoruz. Son dönemde yaşanan pandemi sonrasında aynı sorun laptoplar tarafında da yaşanıyor. Pandemi öncesinde her eve bir laptop derken bu durum pandemi sonrasında “evde herkese bir laptop” noktasına gelmiş durumda. Üreticiler de bu noktada piller ile ilgili bazı küçük bilgiler paylaşırken “laptopların şarjını daha fazla nasıl kullanabiliriz” noktasında olduğumuzu net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu sorunun bazı cevapları var ve biz de bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu noktada birden çok yapılacak şey var. Bunları sizlere tek tek anlattığımız video birçok kişiye yardımcı olacaktır diye umut ediyoruz. Aslına bakarsanız burada verdiğimiz ipuçlarını cep telefonlarınızda da hayata geçirebilirsiniz. Üreticilerin piller ile ilgili bazı paylaşımları oluyor. Bir laptopun ya da cep telefonunun pilini daha uzun süre kullanmak istiyorsanız pili %100’e kadar şarj etmeyin. Üreticiler optimum şarj döngüsünün %20 ile %80 arasında olmasını öneriyor. Biz kendi bilgisayarımız Monster Tulpar V22.1 modelinde bu önerdiğimiz birçok şeyi yapmaya çalışıyoruz.

Dilerseniz lafı uzatmayalım ve MediaMarkt Çanakkale mağazasında çektiğimiz bu bilgi yüklü videoyu birlikte izleyelim. Yorumlarınızı bekliyoruz. Özellikle pil tarafında yaşadığınız sorunları da videonun yorumlarında bizlerle paylaşın. Siz piliniz daha çok gitsin diye neler yapıyorsunuz?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.