Akıllı Telefon Haziran 17, 2021 10:54

Huawei Mate 50 Pro Cephesinde Çok Önemli Gelişme

Huawei, 2021 yılında henüz amiral gemisi bir telefon tanıtımı gerçekleştirmiş değil. Huawei Mate 50 Pro için de işler yolunda gitmiyor.
Huawei Mate 50 Pro Cephesinde Çok Önemli Gelişme

Huawei Mate 50 Pro, Çin’den gelen son bilgilere bakılırsa bu yıl çıkış yapmayacak. Bırakın yeni bir Mate serisi telefonu, Huawei henüz P50 serisini bile duyurabilmiş değil. Bu yıl defalarca ertelenen telefon için şimdi temmuz-ağustos dönemi işaret ediliyor. Huawei’in haziran başında gerçekleştirdiği etkinlikte kamera birimini gösterdiği P50 serisinin küresel çapta yaygın şekilde satışa sunulup sunulmayacağı bile net değil. Hal böyle olunca yeni bir Mate serisi telefon beklemen zaten pek mantıklı değil.

Huawei Mate 50 Pro İçin Umutlar Tükeniyor

Aslına bakarsanız Mate 50 serisinin bu yıl olmayacağı hatta serinin gelecek yılın başlarında tanıtılacağına dair iddialar yeni değil. P50 serisinde işlemci ve diğer bileşen tedarikini aşamayan Huawei her kategoride telefon üretiminde sorunlar yaşıyor. Geçen yıl bile Mate 40 serisi piyasaya sunulsa da, yeterli seviyede değildi.

Eğer Çin’de gelen haberler doğruysa Huawei, ilk Mate serisi modelinin piyasaya sürüldüğü 2013 yılından bu yana ilk kez bir Mate serisi telefon modeli piyasaya sürmeyecek. Yine de Huawei’in bu iddialara henüz resmi olarak yanıt vermediğinin altını çizelim.

Huawei şu sıralar mevcut akıllı telefon kullanıcılarını korumaya yani elden kaçırmamaya yönelik stratejiler geliştiriyor. Huawei P10 gibi çok eski modellere dahi HarmonyOS güncellemesinin sunulacak olması, yine eski telefonlarda depolama ve RAM artışı hizmeti, bunların yanında pil, arka kapak ve ekran değişiminde uygulanan indirimler tüm bunların göstergesi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.