Sony Haziran 16, 2021 19:56

Xperia 1 III Pro Dünyanın En Hızlısı Olacak

Sony telefon işinde yoluna emin adımlar ile devam ediyor. Söylentilere göre Xperia 1 III Pro dünyanın en hızlı telefonu olacak.
Xperia 1 III Pro Dünyanın En Hızlısı Olacak

Japon teknoloji üreticisi telefon sektöründe uzun yıllardır umduğunu bulamıyordu. Tam telefon işinden LG gibi çekilecek denilerken Sony karşımıza Xperia 1 serisi ile çıkmıştı. Amiral gemisi segmentinde yer alan bu aile kamera özellikleri ile ön plana çıkmayı başarmıştı. Şimdilerde ise Sony’nin Xperia 1 III Pro üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Dünyanın en hızlı telefonu olacak denilen bu model gerçekten de fişek atacak.

Xperia 1 III Pro hızı ile şaşırtacak

Bildiğiniz gibi Qualcomm şu sıralar Snapdragon 888 Pro veya Plus olarak isimlendirilecek bir yonga seti üzerinde çalışıyor. Snapdragon 888’den daha performanslı ve verimli olacak olan yeni yonga setinin Xperia 1 III Pro’da kullanılacağı iddia ediliyor. İddialar sadece bununla da sınırlı değil. Telefonda tam 16 GB RAM’in de yer alacağı söyleniyor.

Fiyat konusunda Sony, maalesef ki 1.000 dolar bandını çoktan aşmıştı. Muhtemelen bu Pro modelin fiyatı 1.500 doların üzerinde olacak. Kamera konusunda da ismine yakışır bir şekilde Pro bir deneyim sunacağını düşündüğümüz bu telefon, 2021’in son çeyreğinde tanıtılacak gibi görünüyor.

Xperia 1 III Pro

Türkiye pazarından yıllar önce çekilen Sony Mobile, bu modellerini yine ülkemizde satışa sunmayacak. Sony’nin LG gibi telefon sektöründen kısa vadede çekilmeyeceğini düşünüyoruz. Ancak fiyat konusunda Sony’nin elini taşın altına koyması gerekiyor. Yoksa çat diye sektörden silinip gidebilir. Realme GT gibi amiral gemisinin 360 euro’ya satıldığı yerde 1.500 dolara aynı ayarda telefon satmak çok zor olacak gibi görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.