Windows Haziran 16, 2021 8:47

Windows 11 Sızdı! İşte Windows 11 ISO Dosyası!

Microsoft'un önümüzdeki hafta tanıtacağı Windows 11 sürümü sızdı. Windows 11 ISO dosyasını indirip hemen yükleyebilirsiniz.
Windows 11 Sızdı! İşte Windows 11 ISO Dosyası!

Microsoft, Windows 11’i 24 Haziran’da tanıtacağını geçtiğimiz günlerde üstü kapalı bir şekilde açıklamıştı. Ancak bugün daha Windows 11 tanıtılmadan ISO dosyası Çin’de internete servis edildi. Yeni güncellemenin sızması ile güncelleme ile gelecek olan yenilikler de gün yüzüne çıktı. Güncelleme ile yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü, yeni bir başlat menüsü ve daha birçok yeni özellik sisteme eklenecek. Kullanıcı arayüzü ve başlat menüsü, çift ekranlı cihazları hedefleyen Windows 10X’e benzemesi ile dikkat çekiyor.

Windows 11 yenilikleri belli oldu

Yeni Başlat menüsünde sabitlenmiş uygulamalar, en son dosyalar ve cihazı kapatma veya yeniden başlatma seçeneği bulunuyor. Uygulama simgeleri ve Başlat menüsü ilginç bir şekilde bu sefer ortada yer alıyor. Ancak bunları tekrar sol tarafa taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca bir Widget‘lar da güncelleme ile sisteme tekrardan eklenecek.

Yeni sürüm ayrıca tüm uygulamalarda büyütme düğmesi kullanılarak erişilebilen yeni ek denetimlerle birlikte geliyor. Bu, pencereleri hızlı bir şekilde yan yana tutmanıza veya masaüstünüzde farklı bölümlerde düzenlemenize olanak tanıyor. Dosya gezgini, başlat menüsü ve diğer yerler gibi farklı yerlerde renkli klasör simgeleri, yuvarlatılmış köşeler de yeni tasarımda yer alıyor.

XDA, Windows 10’a geçmek yerine Windows 7 ve Windows 8.1’den doğrudan Windows 11’e yükseltme yapabileceğinizi gösteren ürün yapılandırma anahtarları buldu. Ancak, Windows 8 kullanıcılarının yükseltme yapmadan önce Windows 8.1’e yükseltmeleri gerekecek. Tıpkı Windows 10’da olduğu gibi.

Windows 11

Şu an derleme aşamasında olan Windows 11’in ISO dosyasını buradan indirip kurabilirsiniz. Ancak bu sürüm henüz derleme aşamasında olduğu için bazı hataların olabileceğini ve bazı özellikleri kullanamayacağınızı belirtelim. Daha stabil bir sürüm için 24 Haziran’daki etkinlikte açıklanacak resmi tarihi bekleyip güncellemeyi OTA üzerinden kurmanızda fayda var.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.