Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 16, 2021 14:27

Samsung Galaxy Z Fold 3 Bambaşka Olacak

Samsung'un yeni katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3 tasarımı ile bambaşka olacak. Bu telefon çok ama çok konuşulur.
Samsung Galaxy Z Fold 3 Bambaşka Olacak

Katlanabilir telefon furyası bu yılda da tam gaz devam edecek. Ice Universe isimli ünlü sızıntıcı Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinin iPhone’dan ilham alan bu düz kenarlı tasarım ile geleceğini aktardı. Ünlü tasarımcı Ben Geskin de bu sızıntılardan yola çıkarak render görsellerini paylaştı. Görünüşe göre Samsung bu yıl daha keskin hatlara sahip bir tasarım ile karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy Z Fold 3 benzersiz tasarım ile gelecek

Sızıntıcı Ice Universe; Samsung‘un yeni katlanabilir telefonunun benzersiz ve harika tasarım, düşük fiyat ve sorunsuz katlanma deneyimi sunacağını söylüyor. Tasarıma bakacak olursak Ice Universe’in bu söylemlerinin doğru çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Katlanabilir telefonlar ilk çıktıklarında 2.000 dolar bandını aşmıştı. Samsung devreye girerek bu pazarı 1.500 dolara kadar indirmeyi başarmıştı. Ancak koronavirüs salgınının patlak vermesinden sonra Güney Koreli dev 1.500 doların altına inememişti. Muhtemelen Galaxy Z Fold 3‘te de yine 1.500 dolar fiyat bandı tercih edilecek. Snapdragon 888 yerine fiyatı ve performansı dengelemek için bu modelde Snapdragon 870’in yer alacağını düşünüyoruz.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Geniş ekran sayesinde birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştıracak olan katlanabilir telefonun 12 GB RAM‘e sahip olması bekleniyor. Bu sayede uygulamalar sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışacak. 2021’in son çeyreğinde tanıtılması beklenen Samsung’un yeni gözdesi bakalım katlanabilir telefon sektörüne yeni bir soluk kazandırabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.