Mobil Haziran 15, 2021 12:23

Xiaomi MIUI 13 Sürümüne Sahip İlk Telefon Şimdiden Belli Oldu

Xiaomi MIUI 13 sürümünün ne zaman tanıtılacağı henüz açıklanmadı, fakat bu sürümle çıkış yapacak ilk telefon şimdiden belli.
Xiaomi MIUI 13 Sürümüne Sahip İlk Telefon Şimdiden Belli Oldu

Şu sıralar Xiaomi cephesinde bir sonraki MIUI sürümünün heyecanının başladığını söyleyebiliriz. MIUI 12.5 birçok sorunu düzelteceğini vaat etse de, beraberinde farklı sorunlar getirdi. Xiaomi MIUI 13 için işleri sıkı daha sıkı tutuyor ve şirketin yazılım direktörü Zhang Guoquan, MIUI 13’ün hayranlarımızı kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacağını ifade etti. Gelelim MIUI 13 sürümüyle çıkış yapacak ilk telefona. Çinli kaynaklara göre bu telefon şimdiden belirlenmiş durumda.

Xiaomi MIUI 13 İlk Kez Mi Mix 4’te Yer Alacak

Çinli kaynaklara göre MIUI 13 sürümü ilk kez Mi Mix 4 modelinde yer alacak. Bu gelişme aslına bakarsanız MIUI 13’ün ne zaman çıkış yapacağı konusunda da fikir veriyor, zira Mi Mix 4’ün eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Son gelişmeler, Xiaomi Mi Mix 4’te 5.000 mAh büyüklüğünde bir pilin yer alacağını gösteriyor. Şirketin ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk telefonu olacak Mi Mix 4, Snapdragon 888 ya da hız aşırtılmış versiyonu olan Snapdragon 888 Plus’tan gücünü alacak. IP68 sertifikasına sahip olacak telefon, Mi 11 Ultra ya da Mi 11 Pro kadar kamera iddiasında olacağını sanmıyoruz; zira Mi Mix serisi telefonlar her zaman için tasarım tarafında öncü oldular.

Xiaomi’nin MIUI 13’te hangi yenilikleri sunacağı merak konusu, fakat şirketin bir an önce kullanıcıların artık yüksek sesle dile getirdiği irili ufaklı yazılım sorunlarını çözmesi gerekiyor. Xiaomi’nin ayrıca MIUI güncellemelerinde Çin ve küresel çaptaki kullanıcılar arasında fark gözetmemeli ve tüm gelişmeleri tüm güncellemelere dahil etmelidir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.