Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 15, 2021 20:56

OnePlus 9 Pro Kamera İnceleme! DxOMark Puanı Yalan mı?

OnePlus, Hasselblad ile bir ortaklığa imza attı. Hasselblad ile güçlenen OnePlus 9 Pro kamera performansı ile bize ne sunacak?
OnePlus 9 Pro Kamera İnceleme! DxOMark Puanı Yalan mı?

Akıllı telefonların en önemli alım kriterlerinden birisi kamera performansları. Bu noktada son dönemde orta segment telefonların amiral gemisi telefonlara yaklaşan performanslarına şahit oluyoruz. Üreticiler de bu noktada farklılaşabilmek adına büyük fotoğraf şirketleri ile çalışmaya başladılar. Bildiğiniz üzere Nokia uzun süre Carl Zeiss ile çalışırken, Huawei ise Leica ile bir işbirliğine imza atmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Sharp Leica ile çalıştığını duyurdu. OnePlus ise fotoğraf sektörünün en önemli üreticilerinden birisi olan Hasselblad ile çalıştığını duyurdu. Bu çalışmanın ilk ürünü olan OnePlus 9 serisi ise kamera tarafında oldukça iddialı. Bizde bugün serinin en iddialı telefonu olan OnePlus 9 Pro kamera performansına yakından bakmak istiyoruz.

Videoda fotoğrafları tek tek inceliyor ve detayları sizlere aktarıyoruz. OnePlus 9 Pro DxOMark puanı ile hayalleri yıksa da gerçek dünyada da hayaller yıkılacak mı? Gelin birlikte test edelim. Aşağıdan telefonun kamera özelliklerini de hatırlayabilirsiniz…

OnePlus 9 Pro Kamera Özellikleri

  • Ana kamera: 48 MP 1/1.43″ Dörtlü Bayer sensör, 1.12μm, 23 mm eşdeğer f/1.8 diyaframlı lens, PDAF ve OIS
  • Ultra geniş açılı kamera: 50 MP 1/1.56″ sensör, 1μm, 14 mm eşdeğer f/2.2 diyaframlı lens
  • Telefoto kamera: 8 MP sensör, 1μm, 77 mm eşdeğer f/2.4 diyaframlı lens, OIS
  • 2 MP monokrom sensör (test edilmedi)
  • Video: 30 fps’de 4320p, 120/60/30 fps’de 2160p, 60/30 fps’de 1080p

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.