Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 15, 2021 11:18

iPhone 12s Görselleri ile Karşımıza Çıktı

Herkes Apple'dan iPhone 13 beklerken teknoloji devi karşımıza iPhone 12s ile çıkabilir. Peki, bu modeller nasıl görünecek? İşte en net halleri.
iPhone 12s Görselleri ile Karşımıza Çıktı

iPhone 13 sızıntıları bir süredir teknoloji gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Apple’ın Eylül ayındaki etkinliğinde tanıtılması beklenen iPhone 13‘ler hakkında bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. Apple’ın bu modelleri iPhone 12s olarak isimlendireceği söyleniyor. Peki, bu söylentiler ne kadar doğru?

iPhone 13’ü beklemeyin! iPhone 12s geliyor

Bildiğiniz gibi Apple tasarımda büyük bir değişiklik yaparsa bir sonraki numaraya geçiyor. iPhone 11’den iPhone 12’ye geçişte bunu gördük. Ancak Cupertinolu firma iPhone 12’nin tasarım hatlarını koruyacak gibi görünüyor. Kamera dizilimi ve çentikte değişiklik yapacak olan Apple’ın bu modelleri 12s olarak isimlendirme ihtimali çok yüksek görünüyor. Ancak Apple bu ne yapacağı belli olmaz. iPhone Xs‘ten bu zamana “s” serisine yer vermeyen Apple özüne bu yıl geri dönebilir.

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan 12s serisinde dört farklı model olacak. Bu modeller, ana, mini, Pro ve Pro Max olarak gruplandırılacak. Ana ve mini modelde ikili kamera kurulumu, Pro ve Pro Max’te ise üçlü kamera kurulumu + LiDAR sensör yer alacak. Çentik konusunda ise tüm modeller daha küçük bir çentiğe sahip olacak.

iPhone 12s

Ana ve mini modellerin yine 60 Hz ekran ile geleceği Pro ve Pro Max’te ise 120 Hz‘lik LTPO ekran kullanılacağı söyleniyor. Umarız Apple ana modellere de en azından 90 Hz’lik ekran koymayı akıl edebilir. Eylül ayında tanıtılıp en geç Ekim ayında satışa sunulacak olan bu modellerde 1 TB’lık dahili depolama birimine de yer verilecek. Ancak 1 TB’lık depolamalı sürümün fiyatının ülkemizde 25.000 TL bandına yaklaşacağını düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.