Akıllı Telefon Haziran 14, 2021 15:22

Xiaomi Mi Note 11 İşte Böyle Görünebilir!

Xiaomi'nin ortaya çıkan patent başvuruları daha önce görmediğimiz kamera tasarımlarını gösteriyor. Bunlardan biri Xiaomi Mi Note 11 olabilir.
Xiaomi Mi Note 11 İşte Böyle Görünebilir!

Xiaomi’nin yılın ikinci yarısında duyuracağı akıllı telefonlardan bazıları şekilleniyor. LetsGoDigital sitesinde karşımıza çıkan bazı patent başvuruları Çinli şirketin bir sonraki telefonlarda kamera görünümünde değişime gideceğini gösteriyor. Hatta söz konusu telefonlardan birinin Xiaomi Mi Note 11 olabileceği konuşuluyor.

Xiaomi’nin Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (WIPO yaptığı başvurunun tarihi Mart 2021. Başvurulardaki birinci görüntüye baktığımızda Galaxy S21 serisi akıllara gelmiyor değil. Dikdörtgen bir alan üzerinde alt alta dizilmiş dört kamera bulunuyor. Kameralardan sonuncusu periskop telefoto sensör yapıda. Burada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise uzun bir şerit şeklindeki LED flaş.

Bir diğer patent başvurusunda oval bir alan üzerinde yine dört kamera göze çarpıyor. Alt ve üstteki sensörler aynı büyüklükte. Ortada aynı hizada çift kamera, bunların da altında LED flaş için bir bölüm bulunuyor. Söz konusu telefonda ekranın da kavisli bir yapıda olduğunu görüyoruz.

Gelelim bir diğer patent başvurusuna. Burada yine sol üst köşede bu defa kareye benzer bir alan üzerinde üçlü kamera paketi görüyoruz. Buradaki kamera dizilimi geçen sene tanıtılan Mi 10T serisini akıllara getirmedi değil. Hatta patent başvurusu yapılan telefon yılın ikinci yarısında tanıtılacak Mi 11T serisi olabilir.

Xiaomi’nin patent başvurularında yer verdiği telefonlarından bazılarının sonbaharda tanıtılması bekleniyor. Bu başvurulardaki telefonlardan herhangi birinin hiç çıkış yapmayacak olması da ihtimaller arasında.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.