WhatsApp Haziran 14, 2021 17:57

WhatsApp için Kötü Haber Geldi! İşte Yeni Sınırlama!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp mesajlara sınırlandırma getiriyor. WhatsApp'taki iletilen mesajların artık bir sınırı olacak.
WhatsApp için Kötü Haber Geldi! İşte Yeni Sınırlama!

Facebook’un çatısı altında yer alan ve 2021’de tartışmaların odağında olan WhatsApp, her geçen gün yeni kararlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni gizlilik politikasından dolayı çok eleştirilen ve bu yüzden iki defa geri adım atan popüler mesajlaşma uygulaması bugün de yeni bir sınırlandırma haberi ile gündeme gelmeyi başardı. Peki, yeni sınırlandırma hayatınızda neleri değiştirecek?

WhatsApp mesaj iletme sınırı 5’e düşüyor

WhatsApp‘ta bildiğiniz gibi mesajları iletme opsiyonu var. Mesaj iletme opsiyonu sahte haberlerin yayılmaması için geçtiğimiz koronavirüs pandemi döneminde 20 kişi ile sınırlandırılmıştı. Yani bir kullanıcı bir mesajı tek seferde sadece 20 kişiye gönderebiliyordu. Şimdi ise bu sınır yapılan son değişiklik ile 5’e düşecek. Artık WhatsApp’taki mesajları tek seferde sadece beş kişiye gönderebileceksiniz.

WhatsApp

iOS ve Android kullanıcılarında eş zamanlı yapılan bu sınırlandırma sayesinde özellikle COVID-19 aşısı ile ilgili yalan yanlış haberlerin yayılmasının önüne geçilmiş olacak. İnsanların bir bilgi kaynağı olarak kullandığı WhatsApp’ın bu değişikliği oldukça yerinde oldu diyebiliriz. WhatsApp’tan çıkan ve kaynağı belli olmayan haberlere de itibar etmeminizi tavsiye ediyoruz.

Güncellemeler ile yenilikler sunan WhatsApp’ın bir sonraki durağı merak ediliyor. Yeni gizlilik politikasını kabul etmeyenlere kısıtılama sunmayacak olan mesajlaşma devi, rakipleri Telegram ve Singal’e kullanıcılarını kaptırmamak için bakalım bizlere neler sunacak?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.