Qualcomm Haziran 14, 2021 16:24

Snapdragon 888 Plus Çok Yakında Geliyor

Qualcomm'un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 888 Plus çok yakında performans testlerini alt üst etmeye geliyor. İşte detaylar.
Snapdragon 888 Plus Çok Yakında Geliyor

Qualcomm, geçtiğimiz Aralık ayında amiral gemisi yonga seti Snapdragon 888 ile karşımıza çıkmıştı. Bu yonga setinden sonra gözler Snapdragon 888 Plus modeline çevrilmişti. 2021’in ikinci yarısında tanıtılacak olan amiral gemisi telefonlara güç vermesi beklenen bu yonga seti hakkında detaylar belli olmaya başladı.

Snapdragon 888 Plus özellikleri nasıl olacak?

Kısa bir süre önce, SM8450 “Waipio” kod adlı yeni bir Qualcomm çipi testler görünmeye başlamıştı. Bugün popüler sızıntıcı DSC, SM8450 çipinin çok yakında geleceğini iddia etti. DSC’ye göre yeni yonga seti 4nm üretim süreci ile üretilecek ilk işlemci olacak. 4nm sayesinde daha verimli ve performanslı hale gelecek olan yeni yonga setinde Adreno 730 GPU, Spectra 680 ISP ve Kryo 780 çekirdeklerinin yer alması bekleniyor. ARM Cortex v9 teknolojisi ile üretilecek olan bu yonga setinde dört kanallı LPDDR5 RAM desteği de bulunacak.

5G modem tarafında Snapdragon X65 ile ultra geniş bağlantıyı destekleyecek olan SD 888 Plus’ın 3.0 GHz bandını aşması bekleniyor. Gelen bilgilere göre bu yonga setinde 1 x Prime CPU çekirdeği (Cortex-X1) 3GHz + 3x Performans Çekirdekleri (Cortex-A78) 2.42 saat hızına sahip olacak + 4x Verimlilik CPU’ları (Cortex-A55) yer alacak.

Kısa süre önce, Honor CEO’su Zhao Ming, Qualcomm Teknoloji ve İşbirliği Zirvesi 2021’e katıldı. Toplantıda, Honor 50’nin Snapdragon 778G yongasını piyasaya süreceğini duyurdu. Aynı zamanda, röportaj sırasında Honor Magic 3’ün endüstrinin en gelişmiş amiral gemisi çipini kullanacağını da açıkladı.

Snapdragon 888

İlk raporlar, Çinli üreticilerin Qualcomm SD 888 Plus yongasını zaten test ettiğini iddia ediyor. Beklentiler, bu çipe sahip akıllı telefonların bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulması yönünde. Şimdiye kadarki raporlar, Honor’un SD 888 Plus ile yeni bir akıllı telefon piyasaya süren üreticilerden biri olacağı yönünde. Honor’dan sonra bu yongayı muhtemelen Xiaomi ve Samsung da kullanacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.