Akıllı Telefon Haziran 14, 2021 12:55

Samsung Güncelleme Dağıtımını Aralıksız Sürdürüyor

Samsung güncelleme yayınlamayı sürdürüyor. Haziran ayı güvenlik güncellemesi bu defa Galaxy S210 Lite ve Note 10 Lite için yayında.
Samsung Güncelleme Dağıtımını Aralıksız Sürdürüyor

Samsung güncelleme söz konusu olduğunda Android ekosisteminde şu an en istikrarlı marka olmayı sürdürüyor. Şikret, Android 11 güncellemesini son birkaç giriş seviyesi telefon ve tablet dışında neredeyse tamamlamak üzere.

Firma, Aylık güvenlik odaklı güncellemeler söz konusu olduğunda ise çoğu zaman Google’dan bile daha hızlı davranıyor. Haziran ayı güncellemesi şu ana dek birçok Galaxy telefon / tablet için dağıtıma sunuldu. Yeni güncelleme son olarak Türkiye’de de satışta olan Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite modelleriyle buluşuyor.

Samsung, amiral gemisi telefonların Lite versiyonları için Avrupa’da haziran ayı güvenlik düzeltmelerini içerisine alan güncellemeleri kullanıcılarla buluşturuyor. Her zaman olduğu gibi kademeli olarak dağıtımda olan yeni yazılım kısa süre içerisinde ülkemizde de indirilebilecek. Çeşitli güvenlik açıklarını gidererek akıllı telefonların gizlilik ve güvenlik özelliklerini iyileştiren güncellemeleri dilerseniz ara ara Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 10 ve S10 Lite halihazırda Android tabanlı One UI 3.1 sürümüne sahipler. Her iki telefonun Android 12 sürümüne de yükseltilmesi bekleniyor. Fakat kullanıcıların bunun için en az bir yıl kadar beklemesi gerecek.

Android 12 demişken; Samsung’un yeni Android sürümü Galaxy akıllı telefonlarla buluşturması muhtemelen 2021’in sonunda ya da gelecek yılın ilk çeyreğinde başlayacak. Halihazırda Android 12 beta programına dahil edilen bir Galaxy telefon bulunmuyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.