Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 14, 2021 14:21

iPhone 12 Gizli Özelliği ile Herkesi Şaşırttı

Apple'ın yeni canavarında gizli bir özelliğinin olduğu ortaya çıktı. iPhone 12 gizli özelliği ile herkesi şaşırtıyor. Peki, bu özellik ne işe yarıyor?
iPhone 12 Gizli Özelliği ile Herkesi Şaşırttı

Cupertinolu teknoloji üreticisi geçtiğimiz yılın Ekim ayında iPhone 12 ailesi ile karşımıza çıkmıştı. Etkinliklerinde cihazlarının özelliğini ve yazılımlarını net bir şekilde açıklamayan Apple’ın yeni bir özellik eklediği ortaya çıktı. iPhone 12 gizli özelliği sayesinde çift hatlı telefona kolayca dönüşebiliyor. Nasıl mı?

iPhone 12 40 TL’lik parça ile çift SIM desteğine kavuşuyor

Hugh Jeffreys isimli YouTuber Apple’ın hiç bahsetmediği ve elle çok fazla sorun olmadan yapılabilen gizli bir iPhone 12 donanım geliştirmesini gösterdi. Apple, uluslararası pazar için iPhone 12’ye bir nano-SIM yuvası ve bir entegre eSIM sağlıyor. Tek istisna Çin pazarına yönelik versiyonları oluyor. Çin’de satılan modellerde bildiğiniz çift SIM desteği bulunuyor. Yani eSIM yerine fiziki bir hat kullanabiliyorsunuz.

Avrupa’da satılan iPhone 12 modellerinde eSIM desteği olmasa bile telefonun içerisinde boşta bir SIM yuvasının olduğu keşfedildi. Aliexpress‘ten kolayca temin edilebilecek bir parça sayesinde iPhone 12’ye ikinci bir SIM kartı takabiliyorsunuz. Bu parçayı telefona entegre ettiğinizde işletim sistemi otomatik olarak çift SIM’i görmeye başlıyor.

Şimdi soracak olursanız Apple neden bu parçayı eklemeden satışa sundu diye hemen açıklayalım. Çift SIM’in hem parça olarak hem de vergi olarak Apple’a bir maliyeti var. Apple maliyeti düşürmek ve nispeten uygun fiyata telefon satabilmek için bu parçayı telefonlarına eklememiş. Muhtemelen iPhone 13’te de eSIM – nano SIM mantığı izlenecek.

Eğer bu işlere meraklıysanız ve eliniz de yatkınsa aşağıdaki videodan iPhone 12’yi nasıl çift SIM kart destekli hale getirebileceğinizi izleyebilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.