Akıllı Telefon Haziran 14, 2021 11:56

Huawei P50 Pro Resmi Görüntüleri Sızdırıldı!

Tanıtım tarihi hala bir gizem olan Huawei P50 Pro cephesinden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Karşınızda P50 Pro'nun basın görüntüleri...
Huawei P50 Pro Resmi Görüntüleri Sızdırıldı!

Huawei bu ayın başında gerçekleştirdiği kapsamlı etkinlikte HarmonyOS 2.0’ın yanı sıra işletim sistemini taşıyan bazı cihazları görücüye çıkardı. Huawei’in bu etkinlikte en azın Huawei P50 Pro ve P50’nin tanıtım tarihini de duyurması bekleniyordu, fakat bu gelişme yaşanmadı. Neyse ki Huawei, P50 serisinin en azından kamera birimini doğrulayarak telefonların arka bölümde iki büyük delik içerisinde yerleştirilmiş en az üç ya da dört arka kameraya sahip olacağını onayladı.

Huawei P50 Pro Karşınızda!

Huawei P50 serisinin tanıtım tarihi için şu an temmuz ve ağustos ayı işaret ediliyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken P50 Pro modeline ait çok sayıda basın görüntüsü Çinli kaynaklarca servis edildi. Telefonun sızdırılan görselleri daha önceki konsept görüntüleri doğrular nitelikte. P50 Pro’nun arkasında beklendiği gibi dört kamera bulunuyor. Henüz kesin olmamakla birlikte P50 Pro’daki üç kameranın şu şekilde olması bekleniyor:

  • RYYB piksel düzenine sahip OIS destekli 1 / 1,18 inç büyüklüğünde 50 megapiksel Sony IMX707Y sensör
  • Ultra geniş açılı lense sahip OmniVision OV64A sensör
  • 5x optik yakınlaştırma sağlayan telefoto RYYB sensör

Huawei, P50 serisiyle birlikte ön kamerayı ilk kez ekran üzerine merkeze taşıyor. P50 Pro’da 6.6 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekran yer alacak. Kirin 9000 işlemcisinden güç alacak telefon 66W kablolu ve 55W kablosuz hızlı şarjca desteklenecek. HarmonyOS 2.0 sürümüyle çıkış yapacak P50 Pro’da ayrıca stereo hoparlör ve IP68 su / toz geçirmezlik sertifikasını göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.