Kripto Para Haziran 14, 2021 11:24

Elon Musk Tweet Attı Bitcoin Topladı!

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk attığı tweet ile düşen Bitcoin pazarını hareketlendirdi. Bir tweet ile BTC yine yükselişe geçti.
Elon Musk Tweet Attı Bitcoin Topladı!

Kripto para borsaları yine bir kişinin tweet’i ile yükselip düşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda BTC yani Bitcoin ile Tesla araç satmayacağını söyleyen Elon Musk, BTC’nin düşmesine neden olmuştu. Tesla ve SpaceX‘in kurucusu bugün attığı tweet ile tekrardan BTC ile ödeme alacaklarını açıkladı. Bu tweet’ten sonra BTC yaklaşık 4 dolar yükselişe geçti.

Elon Musk bir tweet’i ile BTC’yi yükseltti

Musk tweet’inde; “Tesla, BTC’nin piyasayı hareket ettirmeden kolayca tasfiye edilebileceğini doğrulamak için varlıkların yalnızca yaklaşık %10’unu sattı. Olumlu bir gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul (yaklaşık %50) temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda Tesla, Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek.” ifadesine yer verdi.

Denetlenemediği için bir kişinin lafı ile yükselip düşen kripto para borsalarında gerginlik yine devam edecek gibi görünüyor. Musk’ın tweet’inden sonra yükselen BTC sonrasında yine düşüşe geçti. Şu sıralar 39 dolardan işlem gören BTC, bir ara 33 dolara kadar düşmüş ve herkesi korkutmuştu. Türkiye’de kripto paraların denetlenmesi ve vergilendirilmesi için bir takım çalışmaların yapıldığını biliyorsunuzdur. Bu çalışmalar muhtemelen 2021 bitmeden meyvesini verecek.

Thodex skandalından sonra bile insanları korkutmayan kripto para borsaları, bu gidişler gerçekten de paranın yerini almaya başlayacak. Geleceğin ödeme yöntemi olarak gösterilen kripto paralar bakalım ülkemizde nasıl şekillenecek?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.