Akıllı Telefon Haziran 13, 2021 9:55

Xiaomi Mi 12 Ultra Cephesinden Çok Önemli Bilgiler Geldi

Daha ülke olarak Mi 11 Ultra modelini görmeden Xiaomi Mi 12 Ultra konuşulmaya başlandı. Telefon hakkında çarpıcı bilgiler geliyor.
Xiaomi Mi 12 Ultra Cephesinden Çok Önemli Bilgiler Geldi

Çinli kaynaklar Xiaomi Mi 12 Ultra hakkında çok önemli bilgiler sızdırdılar. Aslına bakarsanız telefon için ortaya atılan iddiaların büyük bölümü artık standart bir amiral gemisi telefonda görmeye alıştığımız özellikler. Fakat burada iki önemli gelişme Mi 12 Ultra modelini öne çıkarıyor. Bunlardan ilki Snapdragon 895 yonga seti.

Xiaomi Mi 12 Ultra Başlıca Özellikleri

Qualcomm’un yılın sonuna doğru resmileştireceği tepe işlemcisi 4nm üretim sürecine sahip olacak. Kryo 780 CPU ve Adreno 730 GPU sayesinde Snapdragon 888’e kıyasla ciddi bir performans sıçraması yapacak işlemci ilk olarak Mi 12 Ultra’da hayat bulacak. Bu önemli bir gelişme, zira Mi 12 Ultra’nın çıkış tarihi hakkında da bilgilere sahip oluyoruz.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın arka kamera paketi ve mini ikinci ekranı

Telefona dair bir diğer önemli gelişme ise ekran altı kamera teknolojisi. Xiaomi’nin ciddi bir mesafe kat ettiği teknoloji şirket cephesinde ilk kez Mi 12 Ultra’da kullanılacak. Telefonda iki adet ekran alt kamera kullanılacak. Bunlardan biri 32 megapiksel diğeri 8 megapiksel çözünürlüğünde iki sensör.

Sıra arka kamerada. Serinin ilk modeli kamera yetenekleriyle öne çıktı. Devam modele baktığımızda 50, 20 ve 12 megapiksel ile kamera çözünürlük seviyelerinde bir düşüş söz konusu. Sensör yapısının değişeceğini ise sanmıyoruz. IP68 koruma, 10x optik yakınlaştırma, NFC ve kızılötesi bağlantı telefonda öne çıkan diğer gelişmeler olacaklar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.