Akıllı Telefon Haziran 13, 2021 11:52

Samsung Galaxy S22 Serisinde Ekran Boyutları Şaşırttı

Samsung Galaxy S22 cephesinden son dakika önemli bilgiler geldi. Son gelişmeler seride ekran boyutlarının küçüleceğini gösteriyor.
Samsung Galaxy S22 Serisinde Ekran Boyutları Şaşırttı

Samsung, ocak ayında Galaxy S21 serisini piyasaya sürdü. Duyurunun üzerinden henüz beş ay geçmesine rağmen, Samsung Galaxy S22 serisi ile ilgili detaylar internet ortamında dillendirilmeye başlandı.

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Galaxy S22 serisinde standart ve Plus modellerde ekran boyutları küçülecek. Ultra modelde ise ekran boyutu aynı kalacak ve ekranıyla serideki diğer iki telefondan daha özel olacak.

Samsung Galaxy S22 ve S22 Plus’ta Ekranlar Küçülüyor

Galaxy S21 ve Galaxy S21+  6,2 inç ve 6,7 inç ekranlara sahip. Kaynağa göre devam modellerinde yani Galaxy S22 ve S22 Plus’ta 6.06-6.1 inç ve 6,55 – 6,66 inç büyüklüğünde ekranlar kullanılacak. Galaxy S22 Ultra’daki ekran boyutu ise 6.80 – 6.81 inç olacak.

Galaxy S22 Ultra’daki ekranın daha özel olacağını belirttik. Seride LTPO yani uyarlanabilir tarama hızına sahip tek ekran sadece Ultra modelinde olacak. Ekran çözünürlüklüleri şu an için bilinmese de, Ultra modelde 2K çözünürlüğünde olacağı kesin. Galaxy S22 Plus ve standart modelde muhtemelen bir kez daha Full HD+ çözünürlüğünde paneller kullanılacak.

AMD tarafından geliştirilen grafik birimi ve Ultra modelinde sürekli yakınlaştırmalı periskop kamera seride öne çıkan diğer iki gelişme olacak. Galaxy S22 serisinin ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Telefonlar pazara ve ülkeye göre bir kez daha Snapdragon ve Exynos işlemcili olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.