Akıllı Telefon Haziran 12, 2021 16:55

Xiaomi 200 watt Hızlı Şarj Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Xiaomi 200 watt hızlı şarj teknolojisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Güvenlik ve pil verimliliği 200 watt'ta nasıl olacak?
Xiaomi 200 watt Hızlı Şarj Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Xiaomi 200 watt kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj özelliğine sahip HyperCharge şarj teknolojisini geçtiğimiz gün duyurdu. Akıllı telefonları deyim yerindeyse ışık hızında şarj eden teknoloji ilgili merak edilen konulardan biri olan güvenlik ve verimlilik konusunda Xiaomi mühendislerinden önemli açıklamalar geldi.

Xiaomi 200 watt hızlı şarjın güvenli olduğunu bildirdi

Güvenlik noktasında yöneltilen bir soru üzerine Xiaomi, teknolojinin kullanımının güvenli olduğunu doğruladı ve bu yeni şarj teknolojisinde 40 güvenlik ve koruyucu önlem bulunduğunu ifade etti.

Peki 200 watt hızlı şarj teknolojisinde pilin verimliliği nasıl korunacak? Xiaomi’nin bu soruya verdiği yanıt ise 200W ile şarj olacak pillerin standart pillerden daha verimli olacağını gösteriyor. Xiaomi’nin açıklamasına göre 200 watt adaptörle 800 defa şarj edilse dahi pil verimliliğini %80 oranında korumayı sürdürecek. Endüstri standardında bu oranın %60 olduğu göz önüne alındığında 200 watt’ta %80’lik verimlilik etkileyici görünüyor.

Xiaomi, HyperCharge Hızlı Şarj çözümünü tanıttığı sırada, 200W kablolu şarjın 4.000 mAh pili yalnızca üç dakikada yüzde 50’ye kadar şarj ettiğini ve tam şarj olmasının ise yalnızca sekiz dakika sürdüğünü gösteren bir video yayınladı.

Benzer şekilde 120W kablosuz şarj çözümü de 4.000 mAh pili sadece birkaç dakika içinde yüzde 10’a kadar şarj edebilmekte ve pilin yüzde 50’ye kadar şarj olması yedi dakika sürmekte. Pilin tamamen şarj edilmesi için gereken süre ise sadece 15 dakika.

Xiaomi’nin üst segment telefonlar için duyurduğu 200W hızlı şarj teknolojisinin bu yıl herhangi bir telefonda yer alması beklenmiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.