Apple Haziran 12, 2021 15:53

iPad mini 6 iPad Pro Gibi Olacak! Tasarım Komple Değişiyor!

Apple'ın uygun fiyatlı iPad'i iPad mini 6 en net görselleri ile karşımızda. Cupertinolu firma tasarımda büyük değişikliklere gidecek gibi görünüyor.
iPad mini 6 iPad Pro Gibi Olacak! Tasarım Komple Değişiyor!

Cupertinolu firma, iPad ailesini genişletmekte kararlı. iPad Pro 2021 modelinde kullandığı Apple M1 yonga seti ile kendi MacBook’larına rakip yaratan Apple, şimdi de uygun fiyatlı performans canavarı isteyenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. iPad mini 6 modelini önümüzdeki dönemde tanıtması beklenen Apple, her firma gibi sızıntılara engel olamadı. Merakla beklenen tabletin yüksek çözünürlükü görselleri bugün sızdı.

iPad mini 6 özellikleri nasıl olacak?

Apple bu modelin fiyatını uygun tutmak için muhtemelen Apple M1 yonga seti kullanmayacak. Bunun yerine Apple A14X veya Apple A13X yonga setlerinden birine yer verilecek. Tasarımsal açıdan evrim geçirecek olan yeni minik model, abisi Pro gibi olacak. Artık mini modelde de home tuşu yer almayacak. Komple ekran ile gelecek olan tablette tek kamera kurulumuna yer verilecek. 206,3 x 137,8 x 6,1 mm boyutlarında olacak olan bu modelde Lightning girişe veda edeceğiz. USB-C ile veri aktarımı sunacak olan mini, keskin hatları ile iPhone 12 serisini andıracak.

iPad mini 6

Fiyat konusuna gelecek olursak, Apple bu seriyi ilk etapta uygun fiyatlı olarak konumlandırmış ancak sonrasında mini modellerin fiyatları uçmuştu. Cupertinolu firma muhtemelen yeni bir düzenleme yapacak ve mini modellerin fiyatları da normal seviyelere inecek.

Ekran konusunda Apple’ın mini’de Liqud LCD panel kullanmasına kesin gözüyle bakıyoruz. iPad Pro’nun tasarımı ile gelecek olan mini 6’nın 2021 yılı bitmeden tanıtılacağı söyleniyor. Muhtemelen Ekim ayındaki Apple etkinliğinde bu modeli göreceğiz. Renk konusunda ise uzay grisi, beyaz ve rose seçenekleri bizleri karşılayacak. Son olarak bu modelin kutusundan iPadOS 15 işletim sistemi ile çıkacağını belirtelim. Eğer Apple fiyatı düşürmek istiyorsa kutu içeriğinden adaptörün de kaldırılabileceğinin altını çizelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.