Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 12, 2021 18:53

Honor 50 Yüzük Oldu! Bu Telefon Gümbür Gümbür Geliyor!

Huawei'den ayrılan Honor, önümüzdeki günlerde Honor 50 ailesini tanıtacak. Honor'ın yeni gözdesi bugün yüzük ile ortaya çıktı.
Honor 50 Yüzük Oldu! Bu Telefon Gümbür Gümbür Geliyor!

Huawei‘nin ABD yaptırımlarını bertaraf etmek için Honor markasını satması ile yeni bir dönem başlamıştı. Google Mobil Servisleri’nin kullanmaya başlayan Honor, önümüzdeki günlerde karşımıza yeni canavarı Honor 50 ile çıkacak. Kamera tarafındaki geliştirmeleri ile iPhone‘lara kafa tutacak olan bu telefon için bugün ilginç bir pazarlama taktiği uygulandı.

Honor 50 için yüzüklü davetiye

Çin’deki gazeteciler, Honor 50’nin sunumu için içinde bir yüzük ve bir metnin yer aldığı bir davetiye aldı. Gönderilen davetiye metninde “Yüzük sizin için sonsuzluğu, teknoloji ve modanın kaynaşmasını sembolize ediyor. Bu güzellik anı sonsuzluktur.” ifadesi yer alıyor. Neden yüzük derseniz; Honor 50’nin arka bölümündeki kamera bölümü yüzük şeklinde konumlandırılacak.

Dev sensörleri bu yüzük içerisine konumlandıracak olan firma donanım tarafında da elini güçlendirecek. Honor 50’nin ana modelinde Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 778G ve RAM tarafında ise 8 GB RAM yer alacak.

Honor 50

16 Haziran 2021 tarihinde tanıtılacak olan yeni seri üç farklı model ile gelecek. Ana model, Pro ve Pro+ ile karşımıza çıkacak olan Honor 50, 50 Megapiksel kamerası ile dikkatleri üzerine çekecek. Söylentilere göre Pro+ modelde ise 100 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera yer alacak. Ana modelde 66W ve Pro+ modelde ise 100W hızlı şarj desteği ile gelecek olan bu modeller GMS‘nin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Pro+ modelde Snapdragon 888‘in kullanılacağını belirtelim.

Honor’ın fiyat konusunda nasıl bir politika izleyeceği ise henüz bilinmiyor. Çin’in yanında Avrupa pazarına da gelecek olan bu modellerin 500 Euro fiyat bandında seyretmesi bekleniyor. Kamera açısından Huawei’ye kafa tutacak olan yeni modellerin Türkiye’de de Google Mobil Servisleri ile satışa sunulmasını bekliyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.