Windows Haziran 11, 2021 19:55

Windows 11 Geliyor! Microsoft İlk İpucunu Verdi!

Microsoft, Windows 10'dan sonra devrimsel yenilikler sunacak olan Windows 11 güncellemesinin üzerinde çalıştığının sinyallerini verdi.
Windows 11 Geliyor! Microsoft İlk İpucunu Verdi!

Yazılım devi Microsoft, 2015 yılında karşımıza Windows 10 işletim sistemi ile çıkmıştı. Uzun bir süre eski sürüm kullananlara ücretsiz yükseltme imkanı sunan Microsoft, bu süreçte işletim sistemini güncellemeler ile desteklemiş ve sürekli yeni ve büyük çaplı özellikler eklemişti. Ancak Windows 10 artık ömrünü doldurdu. 6. yaşına giren işletim sisteminden sonra gözler Windows 11 sürümüne çevrildi.

Windows 11 yenilikler ile gelecek

Microsoft, 24 Haziran 2021 tarihinde online etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikten beklentiler büyük. Windows 11’in bu etkinlikte geleceği düşünülüyordu. Bu söylentiler artmaya başladığı için Microsoft’tan bugün iddiaları güçlendiren bir video geldi. YouTube üzerinden yayınlanan videoda Windows 95, XP ve 7‘nin açılış sesleri yüzde 4.000 yavaşlatılmış şekilde sunuluyor. Windows Başlangıç Sesleri – Slo-fi Remix adını taşıyan bu videonun iddiaların güçlenmesinden sonra gelmesi Windows 11’in kesinlikle geleceğinin sinyali olarak gösteriliyor.

Microsoft, yeni güncellemesi ile hem tasarımı komple değiştirecek hem de büyük çaplı yenilikler sunacak. 6 yılın patlamasını yaşayacak olan Microsoft’un bu güncellemeyi de uzun bir süre ücretsiz olarak sunması bekleniyor. Windows 10 kullanıcılarına sunulmasını beklediğimiz bu ücretsiz güncellemenin 2021 yılı bitmeden yayınlanacağını düşünüyoruz.

Apple’ın macOS ile yaptığı atakları savuşturmak isteyecek olan Microsoft, kullancılarına artık sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunmalı. Yeni sürümün çıkması ile eski sürümden desteğin çekilmeyeceğini en az 2-3 yıl daha Windows 10‘un güncelleme alacağını belirtelim. En azından Microsoft’un bu zamana kadar uyguladığı politika bu şekildeydi. Umarız çat diye Windows 10’dan destek çekilmez.

Yazılım devinin bu güncellemesi ile ARM tabanlı cihazlara da gireceğini düşünüyoruz. Apple M1 yonga seti ataklarından sonra Microsoft’un da bu konuda sessiz kalmayacağı aşikar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.