Google Pixel Haziran 10, 2021 14:57

Katlanabilir Google Pixel Telefon Geliyor

Google, Apple'dan önce davranarak katlanabilir Google Pixel modeli üzerinde çalışmalarına başladı. Çok yakında bu telefon bizlerle olacak.
Katlanabilir Google Pixel Telefon Geliyor

Google’ın katlanabilir akıllı telefonlarıyla ilgili söylentiler bir süredir kulaktan kulağa dolaşıyordu. Ancak bu yılın başında katlanabilir Google Pixel modelinin tasarımı, özellikleri ve lansman tarihi hakkında güvenilir bilgiler gelmeye başladı. Samsung’un başlattığı furyada Google’ın Apple’dan önce davranacağı söyleniyor. Peki merakla beklenen ve Android 12 ile coşacak olan bu telefon ne zaman tanıtılacak?

Katlanabilir Google Pixel 2021 sonu geliyor!

Kore’den gelen yeni bir rapor, Google’ın yıl sonuna kadar kendi katlanabilir telefonunu çıkaracağını gözler önüne seriyor.. Tahmin edebileceğiniz gibi ekranlar Samsung Display‘den alınacak. Ekim ayında panel tedariğinin tamamlanması ve telefonun en geç Aralık ayının başında satışa sunulacağı söyleniyor.

İşin ilginç yanı, bu panellerin tek alıcısı Google değil. VIVO ve Xiaomi de Samsung’dan katlanabilir ekran paneli siparişlerini verdi. Muhtemelen Xiaomi ve VIVO da bu yıl içerisinde katlanabilir telefonlarını tanıtıp satışa sunacak.

Tahminlere göre; Google’ın katlanır ekranlı akıllı telefonu Pixel Fold olarak adlandırılacak. Pixel Fold 7.6 inçlik katlanır ekran paneline sahip olacak. Bu ekran Galaxy Fold’da olduğu gibi içe doğru katlanacak. Yani tablet-telefon formu bizleri karşılayacak.

Koreli kaynak; VIVO‘nun dahili 8 inç ekranlı ve harici 6.5 ekranlı katlanır ekranlı akıllı telefonunu piyasaya süreceğini iddia ediyor. Ancak VIVO’nun Samsung’dan sadece katlanabilir ekranı ve ikinci ekranı ise Çinli ekran üreticisi BOE’den alacağı söyleniyor.Katlanabilir Google Pixel

Google’ın katlanabilir telefonuna geri dönecek olursak, fiyat bu noktada çok belirleyici olacak. Çünkü Xiaomi ve VIVO gibi dev isimler de uygun fiyatlı katlanabilir telefon üretecek. Eğer Google, amiral gemisi bir model düşünüyorsa muhtemelen fiyatlar 1.500 dolar ve üzerinde olacak. Ancak Çinli üreticilerin bu fiyatları daha da düşüreceği söyleniyor. Bakalım katlanabilir telefon pazarı nasıl şekillenecek? Google pastadan pay alabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.