Akıllı Telefon Haziran 10, 2021 13:55

Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus İçin Çok Önemli Güncelleme

Samsung eski yeni demeden Galaxy serisi telefonları güncellemeye devam ediyor. Bu defa Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus güncelleme aldı.
Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus İçin Çok Önemli Güncelleme

Samsung, Haziran 2021 güvenlik odaklı güncellemeyi şu ana kadar birçok Galaxy serisi telefon için yayına aldı. Güncelleme söz konusu olduğunda son dönemin en formda üreticisi olan Samsung bu defa Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus için haziran ayı güncellemesini yayına aldı. Tanıtılmalarının üzerinden iki yıl geçmesine karşın Note 10 serisi telefonlar popülerliğini sürdürüyor ve hala ilgi görüyorlar.

Samsung’un henüz yayına aldığı güncelleme N97xFXXS7FUEB sürüm numarasını taşıyor. Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya ve İsviçre dahil olmak üzere yaklaşık bir düzine Avrupa ülkesinde kullanıcılarla buluşan güncelleme kademeli olarak yayılmaya devam ediyor. Her an Türkiye’de de başlamasını beklediğimiz güncellemeyi dilerseniz Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme, Samsung’un kendi yazılımını etkileyen 47, Android işletim sistemini ise etkileyen 19 güvenlik sorununu düzeltiyor. Güncelleme bunların yanında sistem kararlılığı da getiriyor.

Galaxy Note 10 serisi uzun bir süre daha güvenlik odaklı güncellemeler almayı sürdürecekler. Kullanıcıların asıl beklediği Android 12 güncellemesi ise şu an için ufakta görünmüyor. Muhtemelen gelecek yıl ikinci çeyreğinde Note 10 ve Note 10 Plus Android 12 güncellemesiyle buluşacak.

Öte yandan Samsung aylık güncellemelerin yanında giriş seviyesi bazı telefon ve tabletler için Android 11 güncellemesinin dağıtımını sürdürüyor. Hangi telefon ya da tabletin hangi dönemde güncelleme alacağına guncelmiyiz.com sitesi üzerinden göz atabilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.